Poznań/Alternatywna Akademia Tańca: Maria F. Scaroni „Praktykowanie stanów” – spotkanie z artystką i otwarty pokaz pracy

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca: Maria F. Scaroni „Praktykowanie stanów” – spotkanie z artystką i otwarty pokaz pracy

Z materiałów Art Stations Foundation

Wersja do druku

Udostępnij

Stary Browar Nowy Taniec zaprasza na prezentację pracy i spotkanie z Marią Scaroni, berlińską choreografką i tancerką zespołu Meg Stuart, która od poniedziałku prowadzi w  Studio Słodownia +3 warsztaty w ramach Alternatywnej Akademii Tańca. Warsztat (Praktykowanie stanów) proponuje holistyczne spojrzenie na ciało jako materiał jednocześnie energetyczny, fizyczny i emocjonalny.

 

W ramach tego podejścia artystka proponuje eklektyczny trening zawierający w sobie elementy improwizacji i świadomościowych technik pracy z ciałem połączonych ze wschodnimi metodami kultywacji energii chi (Qi Gong, Pranayama). W praktyce przekłada się to na rozpięte w czasie ćwiczenia pozwalające ciału doświadczyć i poddać różnym stanom obecności i świadomości. Szczególny nacisk położony jest tu na transformacyjne możliwości naszego ciała oraz sposoby wykorzystywania ich w praktyce scenicznej. Wydłużony czas trwania, znużenie i wyczerpanie stanowią pomocnicze strategie odkrywania nowych wrażeń i nowego doświadczania przestrzeni i stawiania istotnych w procesie twórczym pytań o przemiany ciała, sposoby modulacji otaczającej nas (nie tylko scenicznej) rzeczywistości oraz metody i strategie, jakie w tym celu aplikujemy.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:30

Poznań: Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close