Poznań/Alternatywna Akademia Tańca: Sjoerd Vreugdenhil „Techniki improwizacyjne Williama Forsythe’a” – otwarty pokaz pracy

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca: Sjoerd Vreugdenhil „Techniki improwizacyjne Williama Forsythe’a” – otwarty pokaz pracy

Wersja do druku

Udostępnij

Alternatywna Akademia Tańca w Poznaniu zaprasza na autorskie laboratorium kompozycji wieloletniego solisty Ballet Frankfurt. Zajęcia oparte na zwiększającej świadomość ciała w przestrzeni metodzie improwizacji wybitnego choreografa Williama Forsythe’a, w ramach której dekonstrukcja klasycznej techniki baletowej doprowadziła do nazwania ok. 30 „modułów” (jakości /konceptów ruchowych). W czwartek, 17 kwietnia o godz. 17.30 odbędzie się otwarty pokaz prac, na który wstep jest wolny.

Wykorzystanie modułów w trakcie improwizacji pozwala nieograniczenie zwiększać kreatywność tancerzy i ilość wariacji danego ruchu; metoda, choć stworzona na bazie klasyki, stanowi dziś kanon treningu improwizacji współczesnego tancerza niesamowicie powiększając nie tylko umiejętności techniczne, ale i świadomość choreograficzną wykonawców.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:30

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close