Poznań/Alternatywna Akademia Tańca: Tony Orrico – coaching „Praktyka fizycznej symetrii”

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Akademia Tańca: Tony Orrico – coaching „Praktyka fizycznej symetrii”

Wersja do druku

Udostępnij

Punktem wyjścia dla pracy twórczej Tony’ego Orrico jest wypracowana przez artystę praktyka fizycznej symetrii (physical symmetry practice). W stanie, który sam określa jako „stan gotowości”, projektuje swoje działające ciało na różnorakie powierzchnie, zderza je z przedmiotami i wyprawia w podróż w wiele różnych kierunków jednocześnie. Interesuje go, jak impulsy fizyczne manifestują się w formach widzialnych. W praktyce warsztat opiera się na badaniu możliwości używania proprioceptycznych i wisceralnych (pochodzących z wewnątrz ciała) informacji dla zgłębiania i nawigowania po wewnętrznych i mentalnych przestrzeniach ciała. Doskonaląc sztukę pozostawania w „stanie gotowości” – gotowości do natychmiastowego rejestrowania wisceralnych impulsów i podążania za nimi – eksplorujemy jednocześnie przestrzeń wolną od emocji, myśli, projekcji, wspomnień, zahamowań i ocen. Izolując ciało od informacji z zewnątrz, próbujemy przekierować uwagę jego receptorów na sferę czysto fizyczną, a zwłaszcza na działanie grawitacji. Pozwala to na łączenie się z tym, co zdawałoby się dla nas niewidoczne, bez użycia zaawansowanych technologii. Praktyka jest wyrazem wiary, że poprzez punkt, linię, kształt i ich widoma intensywność (gęstość), jesteśmy w stanie nadać wewnętrznym fizycznym impulsom widzialną formę.

Materiałem wyjściowym dla poznańskiego warsztatu będzie choreografia Hand Movie Yvonne Rainer (1966, 8mm, 5:00, niemy film nakręcony przez Williama Davisa), ale z zaznaczeniem, że jest to samowolne zawłaszczenie tego dzieła, a także hołd złożony tej legendarnej artystce. Każdy dzień uczestnicy rozpoczną  od rozgrzewki, po której nastąpią ćwiczenia i dyskusje wprowadzające w koncepcję praktyki symetrii i jej poszczególnych elementów takich jak aktywacja, lewitacja czy zawieszenie. W drugiej części dnia będą studiować kompozycję i tworzyć nowy spektakl. Na tę chwilę jest on pomyślany jako duet na cztery ręce, w którym performerzy leżą na plecach stykając się czubkami głów.

Do udziału w coachingu Tony’ego zaproszeni są performerzy o zaawansowanej umiejętności interpretowania i zapamiętywania subtelnych ruchów, interesujących się praktykami ruchu somatycznego. Uczestnicy proszeni są o przynoszenie każdego dnia zestawu słuchawek typu „earbud” oraz odtwarzacza MP3 do własnego użytku. Plik MP3 ze ścieżką muzyczną zostanie wysłany do uczestników e-mailem, do pobrania przed warsztatami. Prosimy również o zabranie kilku warstw ciepłych i wygodnych ubrań, które ułatwią przetrwanie długich okresów bezruchu.

Coaching dla profesjonalistów

Poniedziałek 20 stycznia 2014 – Piątek 24 stycznia 2014

Zgłoszenia należy przesyłać na adres info@starybrowarnowytaniec.pl do 10 stycznia 2014. w temacie e-maila AAT Orrico. Proszę dołączyć profesjonalne CV.

Koszt coachingu: 250 zł

Alternatywna Akademia Tańca 2014

aplikacje o stypendium

Ivonne Rainer Hand Movie

 

Otwarty pokaz pracy odbędzie się w piątek 24.01 o godzinie 19:00 w Studio Słodownia +3. Wstęp wolny!

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3. Otwarty pokaz pracy - 24.01. godz. 19.00, wstęp wolny.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close