Poznań/Alternatywna Szkoła Teatru: „Butoh_LAB – ciało, przestrzeń, improwizacja” – warsztaty. Prowadzenie: Katarzyna Pastuszak (Teatr Amareya)

Zdjęcie: Poznań/Alternatywna Szkoła Teatru:  „Butoh_LAB – ciało, przestrzeń, improwizacja” – warsztaty. Prowadzenie: Katarzyna Pastuszak (Teatr Amareya)

Katarzyna Pastuszak w „Yameru maihime_prolog”. Fot. Daisuke Tsukuda.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Ósmego Dnia zaprasza w ramach cyklu Alternatywna Szkoła Teatru na warsztaty tańca butoh i improwizacji, zatytułowane Butoh_LAB – ciało, przestrzeń, improwizacja, które poprowadzi Katarzyną Pastuszak (Teatr Amareya).

Warsztaty Butoh_LAB to zintegrowana metoda pracy z ciałem i umysłem wypracowana przez Teatr Amareya przez ostatnie 14 lat działalności. Podczas warsztatu uczestnicy poznają m.in. narzędzia improwizacji wywodzące się z tańca butoh, teatru fizycznego i tańca współczesnego, które ukierunkowane są na odkrywanie i własnej kreatywności oraz doświadczenie relacji zachodzących między ciałem i otaczającą je przestrzenią. Improwizacja, która stanowi sedno warsztatu Amareya, jest narzędziem pomagającym uwolnić ekspresję, a także metodą redefinicji koncepcji ciała, człowieka, przestrzeni wokół nas. Uczestnicy będą wspólnie pracowali nad pogłębianiem świadomości ciała – jego energii i wewnętrznego potencjału oraz nad umiejętnością kreowania intensywnej obecności performatywnej. Każdy dzień warsztatu podsumuje sesja relaksacyjna z elementami masażu i relaksacyjnych technik psychosomatycznych. Warsztat skierowany do osób w każdym wieku, które pragną rozwijać swoje umiejętności ruchowe i performatywne.

Katarzyna Pastuszak – tancerka, performerka, reżyser, teatrolog, tłumacz, badaczka tańca butoh. Prowadziła warsztaty m.in. w Turcji, Izraelu, Francji, Japonii, Rosji, na Grenlandii. Współpracowała z takimi artystami i zespołami jak: Ko Murobushi, Yoshito Ohno, Yukio Waguri, Saburo Teshigawara, Gekidan Kaitaisha, Yumiko Yoshioka, Daisuke Yoshimoto, Atsushi Takenouchi, Odin Teatret, Edivaldo Ernesto, Peter Schumann. W latach 2009-2014 Kuratorka Gdańskiego Festiwalu Tańca (Klub Żak). Od 2003 współtworzy Teatr Amareya. W 2016 nominowana do prestiżowej nagrody „Splendor Gedanensis” za realizację polsko-japońskiego projektu Kantor_Tropy; zdobywczyni prestiżowego stypendium MKiDN „Młoda Polska” 2015. W 2016 zwyciężyła w kategorii – „Człowiek teatru” w rankingu Gazety Świętojańskiej; w tym samym rankingu spektakle w jej reżyserii – „Nomadka” i Kantor_Tropy: COLLAGE – wygrały w kategorii „Najlepszy spektakl OFF-OFF”. Autorka książki Ankoku butō  Hijikaty Tatsumiego – teatr ciała-w-kryzysie (Universitas, 2014). Spektakl NOMADKA w reżyserii K. Pastuszak był zaprezentowany podczas XI International Dance and Theatre Festival w Theatre X w Tokio i w Sisimiut Kulturhus na Grenlandii oraz w Teatrze Narodowym Grenlandii w Nuuk.

UWAGA: Ze względu na remont windy, prowadzony przez Zarządcę Budynku, w którym znajduje się Teatr Ósmego Dnia, organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt osoby, dla których pokonanie schodów w drodze do nas może być kłopotliwe. Organizatorzy postarają się pomóc.

Warsztaty dostępne dla osób od 16 lat.

Koszt: 75 zł (3 dni), 25 zł (1 dzień)
Rezerwacje miejsc: teatr@osmego.art.pl, 61 855 20 86

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Poznań: Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, w godz. 17.00-20.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close