Poznań: Andrew Morrish „Improwizacja solowa” – coaching

Zdjęcie: Poznań: Andrew Morrish „Improwizacja solowa” – coaching

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w specjalnej sesji coachingowej, którą poprowadzi Andrew Morrish. Sesja jest dedykowana artystom, którzy praktykują Improwizacje Solową i chcą doskonalić się w tej metodzie.

W nauczaniu improwizacji Andrew Morrish stosuje metodę „umiejętności i ducha”: Zaangażujemy się w umiejętność angażowania się, która jest niezbędna w procesie odkrywania treści w oddechu, głosie, ruchu i wyobraźni, a następnie wzmocnimy te umiejętności za pomocą ducha komunikacji potrzebnego do zaangażowania widzów. Zaczniemy od pracy nad ruchem, a następnie dodamy głos, oddech i wyobraźnię. Będziemy stale zajmować się duchem komunikacji jako motywacją w dokonywaniu wyborów.

Dzięki temu procesowi uczestnicy rozwiną umiejętności generowania i kształtowania treści, pracując jednocześnie pomiędzy trybem fizycznym a głosowym. Rozwiną również szczególną formę informacji zwrotnej, która będzie dla nich wsparciem podczas występu. Połączone ze sobą, elementy te stworzą wywołującą refleksję praktykę, którą Andrew uważa za konieczną w rozwijaniu spójności improwizacji solowych. Uczestnicy będą zachęcani do bycia własnymi recenzentami podczas występu i wykorzystywania umiejętności przenoszenia uwagi, rozwijania struktur i utrzymywania jasności.

Andrew Morrish jest niezależnym performerem, badaczem i nauczycielem improwizacji dzielącym swój czas między Europę a Australię. Swoją pracę z improwizacją rozpoczął w 1982 roku w Theatre of the Ordinary Ala Wundera w Melbourne. W 1987 roku stworzył z innym założycielem tego teatru, Peterem Trotmanem, duet Trotman and Morrish, który realizował niezwykłe improwizacje na scenach Australii i Stanów Zjednoczonych do 1999 roku, kiedy to Andrew przeniósł się do Sydney i skupił na rozwijaniu improwizacji solowej. Obecnie Andrew występuje i uczy improwizacji oraz podejmuje liczne współprace w Australii i Europie. W 2014 roku prowadził zajęcia i występował w Australii (Melbourne, Perth i Sydney), we Francji (Paryż, Ladornac i Royaumont), w Szwajcarii (Zurych), w Niemczech (Berlin, Kolonia i Lipsk) i w Wielkiej Brytanii (Huddersfield, Londyn i Bristol), a także w Finlandii (Tampere), Norwegii (Oslo) i Polsce (Poznań) oraz w Estonii (Viljandi), Szwecji (Sztokholm) i Chorwacji (Hvar).

Informacje o zapisach

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close