Spektakle

Poznań/Ania Nowak – rezydencja: Ania Nowak i Agata Siniarska – wykład-performans „Snucie opowieści jako akt miłości”

Zdjęcie: Poznań/Ania Nowak – rezydencja: Ania Nowak i Agata Siniarska – wykład-performans „Snucie opowieści jako akt miłości”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W Centrum Kultury ZAMEK odbędzie się rezydencja artystyczna Ani Nowak  – Miłość jako strategia rozwijania wiedzy i spędzania czasu. Tematem rezydencji jest miłość jako kategoria polityczna, tworząca różne sposoby rozumienia świata i przeżywania relacji społecznych.

W trakcie spotkania Snucie opowieści jako akt miłości, na pograniczu rozmowy, gry i happeningu, Ania Nowak i Agata Siniarska rozwiną różne możliwe narracje na temat przyjaźni, intymności i miłości, dzisiaj i w przyszłości.

Ania Nowak – uprawia choreografię myśli, języka i sytuacji. Obecnie zajmuje ją aspekt czasowości w sztukach performatywnych oraz miłość jako forma improwizacji i sposób generowania wiedzy. Za istotną część swojej działalności uznaje uczestniczenie w nieformalnych strukturach wymiany i współpracy z innymi młodymi artystami oraz rozwijanie praktyk feministycznych. Ukończyła studia filologiczne na UJ w Krakowie oraz choreograficzne w berlińskim Inter-University Center for Dance (HZT). Jej prace pokazane zostały m.in. w ramach Tanztage Berlin 2015, w Akademie der Kuenste, Uferstudios i Neukoellner Oper w Berlinie oraz w Amsterdamie, Barcelonie i Sztokholmie. Pracowała przy tworzeniu choreografii do ceremonii otwarcia Pierwszych Igrzysk Europejskich w Azerbejdżanie. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Krakowa, Instytutu Muzyki i Tańca oraz programu Danceweb w ramach festiwalu ImpulsTanz w Wiedniu.

Agata Siniarska – cyborgiczna forma, o zmiennym stopniu produkcji, wielu talentach i przeszłości kryminalnej, świadomie działająca, rozdział po rozdziale, w przestrzeniach choreografi cznych sekwencji.

www.technologiesoflove.tumblr.com

Więcej informacji o rezydencji: www.zamek.poznan.pl/news,pl,454,7056.html

powiązane

Ludzie

Agata Siniarska

Agata Siniarska

  • tancerka
  • choreografka

W Centrum Kultury ZAMEK odbędzie się rezydencja artystyczna Ani Nowak  – Miłość jako strategia rozwijania wiedzy i spędzania czasu. Tematem rezydencji jest miłość jako kategoria polityczna, tworząca różne sposoby rozumienia świata i przeżywania relacji społecznych. W trakcie spotkania Snucie opowieści jako akt miłości, na pograniczu rozmowy, gry i happeningu, Ania Nowak i Agata Siniarska rozwiną różne możliwe narracje na temat przyjaźni, intymności i miłości, dzisiaj i w przyszłości. Ania Nowak – uprawia choreografię myśli, języka i sytuacji. Obecnie zajmuje ją aspekt czasowości w sztukach performatywnych oraz miłość jako forma improwizacji i sposób generowania wiedzy. Za istotną część swojej działalności uznaje uczestniczenie w nieformalnych strukturach wymiany i współpracy z innymi młodymi artystami oraz rozwijanie praktyk feministycznych. Ukończyła studia filologiczne na UJ w Krakowie oraz choreograficzne w berlińskim Inter-University Center for Dance (HZT). Jej prace pokazane zostały m.in. w ramach Tanztage Berlin 2015, w Akademie der Kuenste, Uferstudios i Neukoellner Oper w Berlinie oraz w Amsterdamie, Barcelonie i Sztokholmie. Pracowała przy tworzeniu choreografii do ceremonii otwarcia Pierwszych Igrzysk Europejskich w Azerbejdżanie. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Krakowa, Instytutu Muzyki i Tańca oraz programu Danceweb w ramach festiwalu ImpulsTanz w Wiedniu. Agata Siniarska – cyborgiczna forma, o zmiennym stopniu produkcji, wielu talentach i przeszłości kryminalnej, świadomie działająca, rozdział po rozdziale, w przestrzeniach choreografi cznych sekwencji. www.technologiesoflove.tumblr.com Więcej informacji o rezydencji: www.zamek.poznan.pl/news,pl,454,7056.html

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close