Poznań/Ania Nowak – rezydencja: Siegmar Zacharias – wykład-performans „Let’s talk about love, baby!”

Zdjęcie: Poznań/Ania Nowak – rezydencja: Siegmar Zacharias  – wykład-performans „Let’s talk about love, baby!”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W Centrum Kultury ZAMEK odbędzie się rezydencja artystyczna Ani Nowak  – Miłość jako strategia rozwijania wiedzy i spędzania czasu. Tematem rezydencji jest miłość jako kategoria polityczna, tworząca różne sposoby rozumienia świata i przeżywania relacji społecznych.

Wykład-performans Let’s talk about love, baby! (Porozmawiajmy o miłości, kochanie!) Siegmar Zacharias traktuje o miłości jako praktyce myślenia, tworzenia i współpracy w świecie ludzkiego i nieludzkiego.

Siegmar Zacharias jest autorką performansów, wykładów i instalacji łączących teorię i materialność, pracę i humor oraz wysokie i niskie technologie.
www.sxsenterprise.com

Ania Nowak – uprawia choreografię myśli, języka i sytuacji. Obecnie zajmuje ją aspekt czasowości w sztukach performatywnych oraz miłość jako forma improwizacji i sposób generowania wiedzy. Za istotną część swojej działalności uznaje uczestniczenie w nieformalnych strukturach wymiany i współpracy z innymi młodymi artystami oraz rozwijanie praktyk feministycznych. Ukończyła studia filologiczne na UJ w Krakowie oraz choreograficzne w berlińskim Inter-University Center for Dance (HZT). Jej prace pokazane zostały m.in. w ramach Tanztage Berlin 2015, w Akademie der Kuenste, Uferstudios i Neukoellner Oper w Berlinie oraz w Amsterdamie, Barcelonie i Sztokholmie. Pracowała przy tworzeniu choreografii do ceremonii otwarcia Pierwszych Igrzysk Europejskich w Azerbejdżanie. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Krakowa, Instytutu Muzyki i Tańca oraz programu Danceweb w ramach festiwalu ImpulsTanz w Wiedniu.

www.technologiesoflove.tumblr.com

Więcej informacji o rezydencji: www.zamek.poznan.pl/news,pl,454,7056.html

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Hol Balkonowy, Centrum Kultury ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close