Poznań/„Archiwum ciała”: Martin Nachbar „Urheben/Aufheben”

Zdjęcie: Poznań/„Archiwum ciała”:  Martin Nachbar „Urheben/Aufheben”

Fot. Gerhard Ludwig.

Wersja do druku

Udostępnij

Urheben/Aufheben to próba zrekonstruowania cyklu Affectos Humanos Dore Hoyer, niemieckiej choreografki, zwanej ostatnią reprezentantką tańca ekspresjonistycznego. Nachbar zajmuje się jej spuścizną od kilkunastu lat, próbując nawet nie tyle zrekonstruować fenomenalną technikę Hoyer, ile koncentrując się na samym procesie wydobywania wiedzy o choreografii, pojawiających się pytaniach i trudnościach z przeniesieniem choreografii na inne ciało.

Nachbar od wielu lata porusza się w obszarze tańca konceptualnego, podkreślając jego nie tylko intelektualny, ale także wręcz komiczny potencjał. W Urheben/Aufheben wykorzystuje strukturę lecture demonstration, aby w trwającym około 50 minut czymś-na-kształt-wykładu opowiedzieć o swoich choreograficznych poszukiwaniach. Spektakl Urheben/Aufheben został zaproszony do prezentacji na Niemieckiej Platformie Tańca w 2010 w Norymbergii, co uznawane jest za niemałe wyróżnienie dla choreografa i jego dzieła.

choreografia i wykonanie: Martin Nachbar,m reżyser świateł: Wassan Ali, dźwięk: Susanne Beyer

bilety: 15, 20 zł

O programie performatywnym Archiwum ciała

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close