Poznań/„Archiwum ciała”: Mikołaj Mikołajczyk „Projekt: Tomaszewski”

Zdjęcie: Poznań/„Archiwum ciała”: Mikołaj Mikołajczyk „Projekt: Tomaszewski”

Na zdjęciu: Mikołaj Mikołajczyk, Projekt: Tomaszewski. Fot. Magda Mosiewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Monodram Mikołaja Mikołajczyka jest intymną opowieścią o samym sobie, o twórczości, a przede wszystkim o wolności tworzenia. To buszowanie po strzępach pamięci, w celu wydobycia najcenniejszych wspomnień. Mikołajczyk przypomina o początkach swojej pracy scenicznej, o wielkiej fascynacji osobą Henryka Tomaszewskiego, mima, reżysera i założyciela Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Celem nie staje się wydobywanie choreografii Tomaszewskiego, a raczej przypomnienie obrazu Tomaszewskiego zaanektowanego i inkorporowanego przez Mikołajczyka. W tej historii nie brakuje anegdot opowiadanych z perspektywy młodzieńczej niefrasobliwości. Są też momenty przejmujące, typowe dla emocjonalnego języka scenicznej wypowiedzi Mikołajczyka, jest podchodzenie coraz bliższe do widza aż do wciągnięcia go w działania sceniczne.

choreografia: Mikołaj Mikołajczyk, współpraca dramaturgiczna: Małgorzata Dziewulska, muzyka: Zbigniew Kozub, wideoinstalacja: Mirek Kaczmarek, Komuna/Warszawa

premiera: 27-28.10.2012.

cena biletu: 15, 20 zł

O programie performatywnym Archiwum ciała

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close