Poznań/Art Stations Foundation: „Pina” – reż. Wim Wenders

Zdjęcie: Poznań/Art Stations Foundation: „Pina” – reż. Wim Wenders

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji 10 urodzin, Art Stations Foundation zaprasza na specjalny cykl filmowy. Fundacja od początku realizuje dwa główne programy: wystawienniczy i performatywny. Urodzinowy rok 2014 poprzez szereg wydarzeń połączy dwie dziedziny w interdyscyplinarnym dialogu. Program filmowy jest rozwinięciem tej idei. Wśród wybranych tytułów znalazły się filmy na temat malarstwa, performansu, tańca i innych dyscyplin artystycznych. Nowy Rok fundacja rozpoczęła projekcją Wyjścia przez sklep z pamiątkami, filmowego debiutu jednej z najpopularniejszych postaci światowej sceny graffiti, Banksy’ego.

Na kolejnym filmowym spotkaniu będzie można zobaczyć Pinę Wima Wendersa. Film jest rodzajem hołdu złożony przez reżysera twórczości znakomitej choreografki Piny Bausch. Wenders zarejestrował najważniejsze przedstawienia artystki – Święto wiosnyVollmond i Café Müller. Poprosił członków jej zespołu o wykonanie części układów na ulicach niemieckiego Wuppertalu. W filmie niemal nie padają słowa, środkiem ekspresji tancerzy jest ciało.

 

Projekcje filmów prezentowane będą od stycznia do grudnia 2014 roku, raz w miesiącu. 

 

reżyseria: Wim Wenders

czas trwania: 1 godz. 46 min.

wstęp wolny

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close