Poznań/ATT: Olga Szwajgier – Coaching dla profesjonalistów

Zdjęcie: Poznań/ATT: Olga Szwajgier – Coaching dla profesjonalistów

Olga Szwajgier. Fot. z archiwum organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Szwajgier prowadzi Laboratorium głosu, w programie którego znajdują się: Właściwa, czyli zdrowa emisja głosu. Wiedza o higienie głosu. Prawidłowa emisja głosu a zdrowie fizyczne. Głos podstawą dobrej komunikacji. Mowa skróconym śpiewem – śpiew przedłużoną mową. Ułatwienie komunikacji poprzez wyrazistą wymowę i czysty dźwięk. Głos jako narzędzie pracy ze stresem. Nauka pokonywania tremy. Umiejętność uspokojenia przyspieszonego bicia serca i przyspieszonego oddechu. Dźwięk podstawowy. Dźwięk i dykcja w oparciu o cały instrument, jakim jest człowiek w całości. Wiedza o anatomii człowieka, gruczołach dokrewnych oraz centrach energetycznych. Centra energetyczne i ich relacja z dźwiękiem. Nauka prawidłowej wymowy i akcentacji w języku polskim (zdaniowej, frazowej i wyrazowej). Prawidłowa wymowa spółgłosek i samogłosek. Samogłoski na uniesionym podniebieniu i rozluźnionej krtani. Spółgłoski – wrysowane w rozwartość samogłoski akcentowanej. Znaczenie intonacji. Spółgłoska przedniojęzykowa „ł” – jej rola w unoszeniu podniebienia i odciążaniu krtani przy emitowaniu dźwięku. Dźwięk jako energia, fala, kształt, barwa, materia – w oparciu o doświadczenia fizyki kwantowej, np. częstotliwość dźwięku „a” (440 Hz) jest częstotliwością elektronów w atomach naszego ciała (Joel Sternheimer). Uzdrawiająca rola dźwięku (Fabien Maman Rola muzyki w XXI wieku). Znaczenie wyobraźni. Praca z ciałem – świadomość ciała i prawidłowa postawa (wzmocnienie kręgosłupa). Rozluźnienie ciała podstawą tworzenia zdrowego, pięknego dźwięku (uzyskujemy wtedy efekt kwadrofoniczny). Znaczenie i praca z relaksacją. Nauka relaksacji. Wiedza o oddechu. Dotlenienie i doenergetyzowanie ciała oddechem. Umiejętność bezpiecznego zatrzymywania sprężonego powietrza w płucach w celu zwiększenia ich wydolności. Nauka sprężania powietrza. Uwalnianie zalegającego w płucach, zużytego powietrza przez specjalny rodzaj ćwiczeń oddechowych. Umiejętność odczuwania oddechu ponad ciemieniem. Ćwiczenie oddechu w końcówkach wyrazów. Oddech wokalny, nauka fizjologicznego zatrzymywania oddechu (na początek nie przekraczać 12 sekund).

 

W Poznaniu Olga Szwajgier poprowadzi pięciodniowy coaching dla profesjonalistów, którego program zbudowany został o założenia Laboratorium głosu. Odbędzie się on w ramach Alternatywnej Akademii Tańca w terminie od 23 do 27 kwietnia.

Coaching dla profesjonalistów

Poniedziałek 23 kwietnua – Piątek 27 kwietnia

 

Otwarty pokaz pracy

 

Piątek 27 kwietnia godz. 19:00 / Studio Słodownia +3 / wstęp wolny

 

Zgłoszenia

należy przesyłać na adres m.maciejewski@artstationsfoundation5050.com
do 13 kwietnia 2012! Proszę dołączyć profesjonalne CV.

 

Koszt coachingu: 250 zł

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Stary Browar, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close