Poznań/Aula Artis: Polski Teatr Tańca „Czterdzieści” – chor. Jo Strømgren

Zdjęcie: Poznań/Aula Artis: Polski Teatr Tańca „Czterdzieści” – chor. Jo Strømgren

Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Czterdzieści w Auli Artis. Spektakl śledzi barwną, wyrażoną językiem słów i ruchowej ekspresji historię pewnej kobiety przez cztery dekady jej życia. Pozwala towarzyszyć bohaterce w przełomowych momentach, w procesie gromadzenia doświadczeń i poznawania samej siebie. Jest emocjonującą podróżą po chaotycznej, ale też kuszącej bogactwem wrażeń i możliwości Europie; a także wędrówką po Polsce w okresie demokratycznej transformacji i radykalnych przemian ustrojowych, społecznych i obyczajowych. Stworzony przez artystę, wywodzącego się z Norwegii, z subtelną notą ironii pokazuje polskie przywary i romantyzm. Nade wszystko jest jednak opowieścią o egzystencjalnej podróży współczesnego everymana od momentu narodzin do dojrzałości.

Mówią, że życie jest jak książka. Ale życie nie jest książką. Życie jest zapisane na tysiącach luźnych kartek. Możesz opowiedzieć historię, owszem, możesz nawet stwierdzić, że ta historia jest prawdziwa, lecz – doprawdy – wszystko to jest jedynie kwestią wyboru, decyzji, które strony ułożyć i w jakim porządku. Nasza opowieść jest właśnie taka.

Jo Strømgren

Reżyseria, choreografia, scenografia i teksty: Jo Strømgren

Koprodukcja: Jo Strømgren Kompani

Reżyseria światła: Hans J. Skogen

Kostiumy: Bregje van Balen

Asystentka: Adriana Cygankiewicz

Muzyka: Jo Strømgren, Viljo Vesterinen, George Brassens, Fryderyk Chopin, Giacomo Puccini, Francisco Tarrega, Serge Gainsbourg, Giovanni Battista Pergolesi, Antonio Vivaldi, Norbert Gabla, Ronan Hardiman, Ich Troje, Astor Piazzolla, Alfredo Catalani, Eleni Karaindrou, Lars Årdal

Opracowanie muzyki: Krzysztof & Wiki; Nowikow

Obsada: Urszula Bernat-Jałocha, Fabian Fejdasz, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Marta da Pinto, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong.

Prapremiera: 15 i 16 czerwca 2013 w Poznaniu, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Spektakl powstał jako część projektu: „Znaki czasu – pokonać granice. Działania artystyczno-edukacyjne w Polsce, Norwegii i Islandii”, w ramach programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego” (Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014).

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Poznań: Collegium da Vinci - Aula Artis, ul. Kutrzeby 10

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close