Poznań: Buried Dance Theatre „Homo homini porcus” – chor. Karolina Wensierska

Zdjęcie: Poznań: Buried Dance Theatre „Homo homini porcus” – chor. Karolina Wensierska

„Homo homini porcus" chor. Karolina Wensierska, fot. materiały promocyjne organizatora

29 czerwca odbędzie się premiera Homo homini porcus – pierwszego spektaklu poznańskiego teatru tańca Buried Dance Theatre.

 

 

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Homo homini porcus porusza zjawisko rewolucji, wiążącego się z nią okrucieństwa i stawia pytanie o sens buntu jako aktu wpływającego na konstrukcję rzeczywistości. W świecie przepełnionym kontrolą, dominacją, nieustannym poczuciem krzywdy i obecnie trwającej wojny, chcemy otworzyć przestrzeń do dialogu na temat współczesnych wystąpień społeczeństwa przeciw prześladowaniu, wykluczeniu, niesprawiedliwości, okrucieństwu, zaniedbaniu, i wspólnie z odbiorcami zastanowić się nad mechanizmem społeczno-politycznych przewrotów.

Jak społeczeństwo może mieć realny wpływ na bezwzględnie konstruowaną wokół nas rzeczywistość?

Homo homini porcus to spektakl inspirowany powieścią Folwark zwierzęcy George’a Orwella, który precyzyjnie ujawnił mechanizmy kreowanego przez władzę świata pełnego cichej kontroli i manipulacji, wykorzystywania jednostek, pragnących jedynie spokojnego i szczęśliwego życia, respektowania ich praw. Zjawisko to możemy dostrzec także dzisiaj, gdzie społeczeństwo coraz częściej musi głośno, na ulicach, domagać się swoich podstawowych praw człowieka.

Homo homini porcus to taniec jako sztuka oporu i doświadczenie przenikające czas, przestrzeń, nasze ciała i umysły.

Choreografia, reżyseria: Karolina Wensierska

Tancerze: Aleksandra Jóźwiak, Maja Lubawa, Szymon Obolewicz, Olga Maria Piechocka, Kamil Podgórski, Alicja Weisskopf, Karolina Wensierska

Muzyka: Filip Wyrwa

Kostiumy: Magdalena Tyran

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1210704556300883/1210704562967549/?active_tab=about

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, Poznań

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close