Poznań: „Cielesne migracje” – cykl czterech warsztatów

Zdjęcie: Poznań: „Cielesne migracje” – cykl czterech warsztatów

Fot. z archiwum PTT

Wersja do druku

Udostępnij

„(…) jednostki są w swych zachowaniach zdominowane przez złożone hierarchie sprzęgających rytmów. Co więcej, te same sprzęgające rytmy są porównywalne do podstawowych tematów w zapisie symfonii, do zwornika w procesach interpersonalnych pomiędzy kolegami, współpracownikami i organizacjami wszelkiego typu na poziomie interpersonalnym, zarówno w obrębie jednej kultury, jak i na skrzyżowaniu kultur.(…)”

Edward T. Hall,Taniec Życia, Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA, Warszawa 1999, s.172.

Cykl czterech warsztatów, których podstawą jest praca ze świadomością ciała, improwizacją w tańcu i ruchu. Ideą warsztatów jest współdziałanie i wspólne bycie w przestrzeni, w której różnorodność – również kulturowa i etniczna – może wzbogacać twórczą wymianę, inspirować, zaciekawiać. Organizatorzy zapraszają uczestników do doświadczania i eksploracji ruchu oraz cielesnej refleksji nad szeroko rozumianym pojęciem migracji. Poszukiwać będą  zarówno własnej, jak i wspólnej przestrzeni, indywidualnego i zbiorowego rytmu; spróbują ucieleśnić synchronię, poszukać integracji i dopasowania, respektując jednocześnie granice swoje i innych. Warsztaty są swoistym eksperymentem.

Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie z ruchem i tańcem, wystarczy otwartość na nowe doświadczenia i pozytywne nastawienie.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Ważne informacje

Zapisy: Spotkania mają charakter otwarty, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy. Należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres: etnointegracja@gmail.com z dopiskiem Cielesne migracje w tytule. W przypadku wolnych miejsc, istnieje możliwość spontanicznego przyłączenia się do spotkania.

Język:

Zajęcia będą się odbywały w języku polskim i/lub angielskim/ i/lub hiszpańskim, w zależności od potrzeb.

Zasady:

Uczestnictwo w warsztatach Cielesne Migracje jest równoznaczne ze zgodą uczestników na fotografowanie i filmowanie warsztatów oraz wykorzystanie zdjęć i materiałów – w tym zawierających wizerunki uczestników – w relacjach z wydarzeń oraz wszelkich materiałach promocyjnych w ramach realizacji programu „Etno-integracje”, realizowanego przez Stowarzyszenie Antropologów Kultury „ETNOSFERA”.  Zapis dotyczący ww. zgody znajduje się w formularzu zgłoszeniowym.

Więcej:

http://etnosfera.org.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/65270/zapraszamy_na_cielesne_migracje

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close