Poznań/Co z tym tańcem? Prezentacje przed-platformowe 2012: Magdalena Jędra „Le Pas Jaques”

Zdjęcie: Poznań/Co z tym tańcem? Prezentacje przed-platformowe 2012: Magdalena Jędra „Le Pas Jaques”

Fot. Maciek Salamon

Wersja do druku

Udostępnij

Le pas Jaques czyli „kroki Jaques’a”, to nazwa metody stosowanej w nauczaniu rytmiki, wymyślonej przez szwajcarskiego pedagoga Jaques’a Dalcroze’a, które jak to określił autor są niczym innym jak krokami wykonywanymi w takt muzyki. Ruch, rytm były pierwszą wyraźną metaforą biegnącego czasu i punktem wyjścia do pracy nad spektaklem. Powstało solo, raczej nie śmieszne, ze złudzenia, że czas przyspiesza, ze smutku, że ludzkie sprawy toczą się w swoistej entropii, że wszystko zdaje się być w największym porządku tylko przez krótką chwilę spokojnej pewności, z nieprzewidywalności zdarzeń i nieuchronności wszystkich ich konsekwencji. Cały wysiłek podejmowany po to, by sprawy przyjęły pomyślny obrót, okazuje się często niepotrzebnym machaniem rękami. Kolorowe śmieci, nowelizacje z „secondhandu”, trasy szybkiego ruchu, uśmiech marszałka, wszystko to kiedyś będzie można oglądać tylko na fotografiach.

koncepcja, choreografia, wykonanie Magda Jędra
współpraca Anita Wach, Mariusz Krawczyk
muzyka kolaż
produkcja Good Girl Killer
premiera 3 grudnia 2012, Gdańsk
Spektakl zrealizowano dzięki pomocy finansowej Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Gdańska.

Wejściówki w cenie 5zł do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close