Poznań/Co z tym tańcem? Prezentacje przed-platformowe: Anna Nowicka „Incomplete tales of several journeys”

Zdjęcie: Poznań/Co z tym tańcem? Prezentacje przed-platformowe: Anna Nowicka „Incomplete tales of several journeys”

Fot. Sven Hagolani

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl jest przestrzenią do eksploracji świata snów i wyobraźni, symboli stworzonych przez podświadomość. W centrum zainteresowań leży człowiek, performer – to obrazy z jego podświadomości są podstawą do zbudowania choreografii. Sny to jedynie pretekst do zadania pytania, czego tak naprawdę pragniemy? Czego poszukuje każdy performer, a wraz z nim, widz? Jak można uświadomić sobie własne pragnienie i nadać mu formę?


Choreografia przypomina sieć pajęczą, wiąże ze sobą pojedyńcze tematy o różnym znaczeniu, relacjonuje związki międzyludzkie poprzeplatane momentami obserwacji i próby zrozumienia gdzie tak naprawdę jestem. Sceny i obrazy krążące w czasoprzestrzeni. Powracające, zanikające, w nieustannym ruchu i transformacji. Choć zbudowana na bardzo osobistym materiale, praca stawia pytania wykraczające poza życie performerów, o role, jakie przyjmujemy w życiu (czy aktywnie zmieniamy rzeczywistość, czy pozostajemy obserwatorami?), o znaczenie kontekstu naszych działań. Przedstawienie oscyluje pomiędzy tym, co znane, a tym co jeszcze niewyśnione, pomiędzy przyjemnością a odrazą, pomiędzy rzeczywistością a iluzją.

Jak możemy rozpoznać coś,
czego jeszcze nie znamy?
Kiedy stare formy przestają działać,
gdzie znaleźć narzędzia do zbudowania i rozpoznania nowej rzeczywistości?


koncept i choreografiaAnna Nowicka
współpraca i wykonanieJule Flierl, Hermann Heisig/Florian Lenz, Thomas Proksch, Claire Vivianne Sobottke
muzykaKlaus Janek
obraz/scenografiaLars Bjerre
kostiumyMaria Gamsjaeger
projekt światełSandra Blatterer
mentor/pomoc dramaturgicznadr Christiane Berger

Wejściówki na spektakle odbywające się w Studio Słodownia +3 oraz OT Maski w cenie 5zł do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego BrowaruKALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Poznań

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close