Poznań/Co z tym tańcem? Prezentacje przed-platformowe: Iza Szostak „The Glass Jar Next to the Glass Jar”

Zdjęcie: Poznań/Co z tym tańcem? Prezentacje przed-platformowe: Iza Szostak „The Glass Jar Next to the Glass Jar”

Fot. Paweł Maciak

Wersja do druku

Udostępnij

The glass jar next to the glass jarto kontynuacja poszukiwań zgłębiających naturę człowieka. To spektakl o kontemplacji nad problematyką: przemijania, cielesności, starości, choroby. Czym jest dokładnie starzenie się? Jak dochodzi do samopoznania, gdy zbliża się ten nieodwracalny etap? Co starzeje się najpierw? Jak zachowuje się nasze ciało w chorobie? Utrata pamięci, znikoma zdolność oceniania sytuacji, trudności w wysławianiu się i orientacji. Apatia.A może młodzi są starzy?


Iza Szostak– tancerka, choreografka, absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Codarts/Rotterdam Dance Academy w Holandii. Stypendystka Polskiego Ministerstwa Kultury, Holenderskiego Corrie Hartong Fonds, Programu Alternatywnej Akademii Tańca oraz Solo Project Art Stations Foundation. Odbyła staż w Belgii w zespole Jana Fabre/Troubleyn. Współpracowała m.in. z Michaelem Schumacherem, Amy Raymond, Feliksem Ruckertem, Guilherme Botelho, Wojtkiem Ziemilskim, Marysią Stokłosą i Anną Holter. Autorka spektakli: Karmi-go, Feedback, from culture to nature i The glass jar next to the glass jar. Obecnie stypendystka międzynarodowego projektu dla młodych choreografów- SPAZIO.


choreografia/konceptIza Szostak
wykonanieMonika Morawska, Iza Szostak
muzykaKuba Słomkowski
światłoKarolina Gębska
scenografiaKasia Nocuń
producentFundacja Ciało/Umysł
partnerzyArt Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec, Fundacja Burdąg,

specjalne podziękowania dla Moniki Morawskiej, Kuby Słomkowskiego, Kasi Nocuń, Karoliny Gębskiej, Lelonek/Kucharski, Ramony Nagabczyńskiej i ekipy New (Dis)Order, Joanny Leśnierowskiej, Marysi Stokłosy, Fundacji Ciało/Umysł i Dziadka Stasia.

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wejściówki na spektakle odbywające się w Studio Słodownia +3 oraz OT Maski w cenie 5zł do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Poznań

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close