Poznań: „Dancing fairPlayce Poznań” 2022

Zdjęcie: Poznań: „Dancing fairPlayce Poznań” 2022

„Dancing fairPlayce Poznań” 2022. Materiały własne organizatora

Prof. Ewa Wycichowska zaprasza na warsztaty tańca współczesnego Dancing fairPlayce Poznań.

Wersja do druku

Udostępnij

Poznańskie warsztaty tańca współczesnego, zainicjowane i kierowane przez prof. Ewę Wycichowską w Polskim Teatrze Tańca, swoją tradycją sięgają połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku. W tym czasie program, struktura i formy organizacyjne ewoluowały, dopełniając się przede wszystkim o nowe propozycje techniczne i stylistyczne, będące odpowiedzią na dynamikę sztuki tańca. Warsztaty stały się miejscem spotkań w tańcu tysięcy uczestników, którzy przyjeżdżali do Poznania z całej Polski i świata. Zmieniała się też nazwa wydarzenia, z początkowej, brzmiącej Biennale Tańca Współczesnego, aż po Dancing Poznań. Po zamknięciu tego projektu przez Polski Teatr Tańca w 2016 roku prof. Ewa Wycichowska, pragnąc ocalić znakomitą ideę i kontynuować w Poznaniu cykle warsztatowo-artystyczne, partnera do takich działań dostrzegła w Parku  Rekreacyjno-Sportowym fairPlayce przy ul. Bożydara 10. To w ludziach tym obiektem kierujących Ryszardzie Flisikowskim i Jakubie Rękosiu i w przestrzeniach przez nich stworzonych, letnie warsztaty tańca współczesnego pod nazwą Dancing fairPlayce Poznań znalazły swoją przystań i najlepszy dom. To miejsce, które otwiera się nie tylko na nową myśl i ekspresję taneczną, ale też inspiruje swoim klimatem, entuzjazmem i doskonałymi warunkami do działań edukacyjno-kreacyjnych. Spiritus movens tego przedsięwzięcia, prof.  Ewa Wycichowska, której wizja pozwoliła przed laty urealnić pionierski projekt i uczyniła go jednym z największych przedsięwzięć tanecznych w Europie, znalazła w fairPlayce znakomitych partnerów do realizowaniu kolejnych koncepcji programowych, adekwatnych do nowych trendów, potrzeb i okoliczności przestrzennych. Dancing fairPlayce Poznań to obecnie wydarzenie, które łączy środowiska społeczne, przestrzenie aktywności i formy edukacyjne. W jego programie, oprócz technik stricte tanecznych,  adresowanych do osób  o różnym poziomie zaawansowania można znaleźć propozycje dla dzieci i seniorów, cieszące się ogromną popularnością wieczory taneczno-artystyczne oraz projekty prozdrowotne, otwarte dla mieszkańców Poznania. Kadrę programową tworzą wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, znakomici pedagodzy z Polski i świata,

Dancing fairPlayce Poznań stwarza możliwość szkolenia i integracji środowisk tancerzy zawodowych i nieprofesjonalnych, buduje  alternatywną przestrzeń wyrażania się dla młodych ludzi i daje możliwość aktywizacji środowisk senioralnych i rodzinnych. Dzięki swojej lokalizacji ma szansę dotarcia do tej części społeczności Poznania, która nie korzysta z oferty proponowanej przez tzw. centrum. Dzięki stałemu patronatowi i  dofinansowaniu projektu przez Miasto Poznań część działań programowych jest dla uczestników bezpłatna.

FairPlayce już po raz piaty otwiera w sierpniu swoje przestrzenie dla Dancing fairPlayce, profesjonalnie wyposażone sale ćwiczeń, hotel i restauracja, baza zabiegowo-rehabilitacyjna, okoliczny park a nade wszystko ludzie, którzy tworzą ten projekt czekają na uczestników, dla których taniec to sposób na wyrażanie siebie.

Dancing fairPlayce Poznań to nowa, dynamiczna formuła warsztatowego spotkania w tańcu, otwarta na zmiany i świadoma tradycji. Zapraszamy  Was na sierpniowe zajęcia z ulubionymi pedagogami, w miejscu, które gwarantuje znakomite warunki i niezwykły klimat.

Więcej informacji: link

Grafik „Dancing fairPlayce Poznań” 2022

Grafik „Dancing fairPlayce Poznań” 2022

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: fairPlayce, ul. Bożydara 10

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close