Poznań/Dancing Poznań 2014: Krzysztof Fabiański „Body language” – wernisaż wystawy fotografii

Zdjęcie: Poznań/Dancing Poznań 2014: Krzysztof Fabiański „Body language” – wernisaż wystawy fotografii

Fot. Daniel Beaman

Wersja do druku

Udostępnij

Krzysztof Fabiański jest fotografem pokonującym obiektywne przeszkody towarzyszy pracy Polskiego Teatru Tańca od wielu lat, dokumentując, analizując, zatrzymując w czasie, odkrywając niuanse obrazu scenicznego. Interesuje go tancerz jako człowiek a nie techniczny mechanizm porażający precyzją. Wnika w liczne aspekty pracy teatru od działalności stricte artystycznej przez edukacyjną, warsztatową, festiwalową aż do terapeutycznej. Tegoroczna wystawa Krzysztofa Fabiańskiego Body language to plon jego artystycznej obserwacji Dancing Poznań 2013.

Krzysztof Fabiańśki fotografią zajmuje się od ponad 20 lat. W latach 90-tych był związany z Teatrem Ósmego Dnia. Z tego okresu pochodzą jego fotografie rejestrujące pracę  m.in. Teatro Nucleo, Dereva, Akademii Ruchu, Teatru Provisorium i Teatru Prób. Jak deklaruje, zawsze go fascynowała prostota, naturalność i finezja gry aktorskiej, bardziej czuł niż wiedział kiedy nacisnąć spust migawki. Od roku 1995, po spotkaniu ze sztuką Daisuke Yoshimoto, datuje się jego fascynacja tańcem butoh, precyzją  ruchu, improwizacją opartą na jedności gestu, mimiki i doskonałości warsztatu aktorskiego. W kolejnych latach fotografował Min Tanakę,   Youri Nagaokę i Atsushi Takenouchiego. Próbując wniknąć w świat butoh nie tylko jako obserwator, brał udział w warsztatach prowadzonych przez Daisuke Yoshimoto. O butoh zrobił 6 wystaw i zapowiada, że to jeszcze nie koniec. Przez kilka lat współpracował z Fundacją Barka, blisko dwa lata poświęcił na opracowanie materiału poświęconego osobom niepełnosprawnym. Związany był z Piwnicą 21, gdzie zajmował się nie tylko rejestracją, ale i organizacją koncertów. Bohaterem niemal wszystkich jego prac jest człowiek, wyjątek stanowi, wystawiony w Mescalu, cykl poświęcony ukochanej Wenecji. Większość jego prac jest czarno-biała. Dzięki poznaniu Ewy Wycichowskiej zainteresował sie szerzej teatrem tańca. Fascynuje go precyzja działania, skupienie i plastyczność  tancerzy, z przenikającym się pierwiastkiem aktorskim i ruch, który tak wyraźnie widać na jego fotografiach.

Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym XI Międzynarodowemu Festiwalowi Teatrów Tańca „Znaki czasu”.

SPOT festiwalu

Harmonogram festiwalu

 

Bilety na festiwalowe przedstawienia będzie można nabywać drogą internetową (http://www.ptt-poznan.pl/) od 15 lipca 2014. Cena biletów: 15 zł (bilet ulgowy dla uczestników Dancing Poznań 2014)/ 30 zł  (bilet normalny).

Zapisy na Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego odbywają się pod adresem: http://www.ptt-poznan.pl/dancing-poznan/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:20

Poznań: Scena MP2, ul. Głogowska 14

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close