Poznań/Dancing Poznań 2014: XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Pokaz Coaching Project. Prowadzenie Stian Danielsen (Norwegia)

Zdjęcie: Poznań/Dancing Poznań 2014: XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Pokaz Coaching Project. Prowadzenie Stian Danielsen (Norwegia)

Święto wiosny. Fot. Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca odbędzie się pokaz powarsztatowy Coaching Project, który prowadził Stian Danielsen z Norwegii. Zajęcia Stiana Danielsena były oparte na improwizacji, skupiającej się na dynamicznych zmianach ruchu, budowanych stopniowo z konkretnych zadań i wyzwań. Owe zadania powinny pomóc tancerzowi uzyskaniu stanu większej świadomości, dotyczących oceny możliwości leżących w jego własnym ciele, także w relacji z innymi tancerzami. Stian mówi: „Dużą uwagę poświęcam korzystaniu z różnych jakości ruchów i różnych kontekstów, w jakich są one umieszczone. Ułatwia to wykorzystanie dynamicznego, czystego i zaskakującego języka z czyjegoś, już istniejącego repertuaru, z nadzieją na powiększenie go.”

Stian Danielsen studiował  na wydziale Sztuk Performatywnych w Narodowej Akademii Sztuki w Oslo. Jest choreografem i producentem. Jego spektakle prezentowane były m.in. na New Norwegian Dance Festival. Ostatnia praca Stiana GRIP jest obecnie wystawiana w ramach  tournee zespołu National Touring Theatre. Stian jest doświadczonym pedagogiem, który prowadził warsztaty m.in. dla Narodowej Akademii Sztuki w Oslo oraz Operaestate Bassano. Jego warsztaty są przeznaczone dla  tancerzy zaawansowanych.

Harmonogram festiwalu

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Poznań: Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1/ ul. Za Cytadelą

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close