Poznań: Dancing Poznań – IX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca i XIX Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego

Zdjęcie: Poznań: Dancing Poznań – IX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca i  XIX Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego

Wersja do druku

Udostępnij

„Pamięć”, temat tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca w Poznaniu, to bardzo świadoma próba nawiązania międzykulturowego dialogu, w którym doświadcza się sztuki tańca, nie przez rozgrywające  się ponad głowami widzów eksperymentatorstwo, ale odpowiedzialne współuczestniczenie.

 

W czasach, w których informacja zdominowała refleksję, „pamięć” traci swoją źródłową moc i bywa traktowana jako obciążenie. Zaproszeni przez nas do Poznania twórcy pokazują w swoich spektaklach świat pełen naszych nawyków, lęków, pytań, ukształtowany z wątpliwości i potrzeby szukania, ale przecież osadzony w tym co odwieczne i uniwersalne, bo „przeszłość to dziś tylko trochę dalej”.

 

Więcej

W ramach Dancing Poznań Ewa Wycichowska zaprasza również na XIX Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego Dancing Poznań: „Dla organizatorów to już dziewiętnasty raz, dla wielu uczestników pierwszy… Łączy nas nie skala doświadczeń, ale potrzeba poszukiwania w tej samej, wciąż wymykającej się akademickim definicjom, przestrzeni tańca. Naturalnego języka porozumienia, nam niezbędnego do życia jak tlen. I choć „wszystko płynie”, zacierają się granice techniczne i stylistyczne, wiekowe, środowiskowe, polityczne i narodowościowe, a świat tańca przegląda się w wielkim lustrze, któremu na imię „fusion”, to – mocno w to wierzę – nie spotka nas los budowniczych wieży Babel. Taniec to pradawny język ludzkości, pradawny i … Współczesny. Zapraszam na Dancing Poznań 2012.”

 

Techniki tańca

Pedagodzy

Grafik

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:30

Hala nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 10), Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, Poznań

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close