Poznań/Dla każdego gestu inny aktor: Anna Steller – rezydencja

Zdjęcie: Poznań/Dla każdego gestu inny aktor: Anna Steller – rezydencja

Fot. ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

Anna Steller odbywa w Starym Browarze rezydencję artystyczną. Fundacja Art Stations zaprasza również na kończący ją  performans porezydencyjny, odbywający się w ramach wystawy Dla każdego gestu inny aktor, która otworzyła urodzinowy, dziesiąty rok działalności Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i po raz pierwszy połączyła dwa główne programy Fundacji – wystawienniczy i performatywny.

Dzięki temu przestrzeń ekspozycji jest także sceną działań trzech młodych choreografek Magdaleny Ptasznik, Aleksandry Borys i Anny Steller, które odbywają w galerii rezydencje twórcze.  Ich czasowe interwencje w galerii odniosą się do zgromadzonych w niej prac i łączących je motywów. Każdą z rezydencji zakończy otwarty dla publiczności performans, dla którego punktem wyjścia, jest rozumienie rysunku jako (często efemerycznego) śladu fizycznego ruchu ciała w przestrzeni.

***

W czasie rezydencji będę badać związki nurtu w malarstwie zwanego „action painting” z powstawaniem ruchu, choreografii. Założeniem „action painting”, którego jednym z przedstawicieli był Jackson Pollock było nieskrępowane, spontaniczne rozlewanie farby na płótno.  Moje działania podczas rezydencji w Galerii będę miały formę improwizacji, eksperymentu, reakcji na bodźce zewnętrzne. Chcę się otworzyć na zaskakujące momenty, na zmianę, chcę być aktywnym widzem a jednocześnie żywym eksponatem, chcę doprowadzać swoje działania do nieprzewidzianych następstw, prowokować, stać się czynną i dynamiczną częścią wystawy. 

 

O wystawie

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Galeria Art Stations, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close