Poznań: Duński Teatr Tańca „Black Diamond”

Zdjęcie: Poznań: Duński Teatr Tańca „Black Diamond”

Fot. Soren Meisner

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza na pokaz spektaklu Black Diamond Duńskiego Teatru Tańca. Black Diamond to najnowsza produkcja Duńskiego Teatru Tańca, której premiera odbyła się 9 maja 2014. Choreograf Tim Rushton osnuwa swą opowieść o złożoności ludzkiej natury w klimacie konceptualnym i futurystycznym, kładąc akcent na wysmakowaną, niemal graficzną estetykę scenografii i układów choreograficznych. Wykorzystuje muzykę Alexandra Balanescu, Philipa Glassa i duńskiego DJ’a i producenta muzycznego Trentemøllera. Mozaika dźwięków – od hałaśliwych strzępków, przez elektroniczne beaty po melodie liryczne i romantyczne – tworzy tło tak różnorodne, jak oprawa wizualna. Zmienia się ona – od głębokiej czerni po zalewające scenę srebro, by przez ciemność przebijała się nadzieja. Dopełniają ją kostiumy, stworzone przez projektantkę Charlotte Østergaard.

Duński Teatr Tańca to wiodący zespół tańca współczesnego w Danii, składający się z najlepszych tancerzy z całego świata. Jego repertuar obejmuje zarówno przedstawienia wykonywane na scenie Royal Danish Theatre, jak i prezentowane w plenerze, m.in. podczas Copenhagen Summer Dance. Dyrektorem artystycznym zespołu od 2001 roku jest Tim Rushton.

Tim Rushton o spektaklu: „Pośrodku sceny stroi strażnik ubrany w długi, czarny płaszcz. Z nieba pada srebrny pył. Przy minimalistycznych i niepokojących dźwiękach Philipa Glassa mężczyzna czeka na srebrny pył, żeby ustalić nowy porządek – i wtedy rozpoczyna się spektakl.”.

Spektakl zawiera elementy nagości.

Oficjalny trailer spektaklu: http://vimeo.com/97510845

Black Diamond

Duński Teatr Tańca

koncepcja i choreografia: Tim Rushton

muzyka: Trentemøller, Alexander Balanescu, Philip Glass

reżyseria świateł: Jacob Bjerregaard

dekoracje: Johan Kølkjær

kostiumy: Charlotte Østergaard

obsada: tancerze Duńskiego Teatru Tańca

 

Bilety w kategorii cenowej A, dostępne na www.bilety.opera.poznan.pl oraz w kasach Teatru.

Kasy Teatru czynne od poniedziałku do soboty w godz. 13:00-19:00, w niedziele i święta w dniu spektaklu w godz. 16:00-18:00, tel. 61 65 90 231, 61 85 20 825. Rezerwacje grupowe przyjmuje Biuro Obsługi Widzów, czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00, tel. 61 65 90 280, 61 85 20 825, bow@opera.poznan.pl.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close