Poznań: Fajfy o szóstej – zajęcia taneczne dla początkujących. Prowadzenie: Marta Romaszkan

Zdjęcie: Poznań: Fajfy o szóstej – zajęcia taneczne dla początkujących. Prowadzenie: Marta Romaszkan

Fot. K. Pictures

Wersja do druku

Udostępnij

W latach 70-tych fajfami nazywano bardzo popularne popołudniowe potańcówki. Dziś Stary Browar Nowy Taniec modyfikuje tę formę i w każdy poniedziałek, zaprasza na Fajfy – czyli poniedziałkowe tańce i zajęcia ruchowe pod okiem dyżurnych kaowców – rezydentów programu Stary Browar Nowy Taniec. Zajęcia nie wymagają profesjonalnego przygotowania, są bezwarunkowo otwarte dla wszystkich amatorów – miłośników współczesnego tańca. Zajęcia 27 października poprowadzi Marta Romaszkan.

Wejściówki na Fajfy dostępne w dniu imprezy przed wejściem do Studio Słodownia +3.
Organizatorzy przypominają o wygodnym, elastycznym i komfortowym stroju.

W październiku dla seniorów – wstęp wolny!

Marta Romaszkan ukończyła kierunek filozofia-komunikacja społeczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę nad ruchem rozpoczęła od wschodnich sztuk walki – Tai Chi, którego uczyła się w Chinach, a także Aiki, które studiuje u mistrza teatru Noh i Aiki jiu jitsu – Masato Matsuura w Brukseli. Warsztatowo uczyła się u polskich i zagranicznych pedagogów tańca i choreografów. Dwukrotnie otrzymała stypendium Alternatywnej Akademii Tańca przyznane przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (2012 i 2014), podczas którego uczestniczyła m.in. w warsztatach z jedną z ważniejszych światowych choreografek tworzących spektakle dla dzieci – Daliją Aćin-Thelander. Jako tancerka uczestniczy w instalacji dla dzieci najmłodszych Baby Space autorstwa tejże serbskiej choreografki. Od 2010 roku współpracuje z Patrykiem Lichotą z którym zrealizowała performance multimedialny Strange Lóóp, a także projekty Lightskin oraz Audfit i Echo Clickers. W roku 2013/2014 rezydenci programu „Laboratorium” Centrum Kultury Zamek w Poznaniu z autorskim projektem „FrivMove Zamek” – skupionym na improwizacji w tańcu i muzyce. W roku 2014 prowadzi warsztaty w ramach programu edukacyjnego dla młodzieży szkolnej „Myśl w ruchu” stworzonego przez Instytut Muzyki i Tańca. Skupia się głównie na pracy nad improwizacją ruchową oraz komunikacją w improwizacji pomiędzy dźwiękiem i ruchem, zafascynowana pracą z dziećmi.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close