Poznań/Festiwal „3 dni i noce z Polskim Teatrem Tańca” : Polski Teatr Tańca „Album z tego świata” + „Szkoda, że Cię tu nie ma” – premiera. Chor. Ewa Wycichowska – w oparciu o projekt„XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś”

Zdjęcie: Poznań/Festiwal „3 dni i noce z Polskim Teatrem Tańca” : Polski Teatr Tańca „Album z tego świata” + „Szkoda, że Cię tu nie ma” – premiera. Chor. Ewa Wycichowska – w oparciu o projekt„XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś”

Fot. M. Zakrzewski.

Wersja do druku

Udostępnij

Album z tego świata to wznowienie spektaklu, który Ewa Wycichowska zrealizowała w 1992 roku, we współpracy ze znakomitymi poznańskimi artystami: Krzesimirem Dębskim (muzyka) i Jolą Załecką (kostiumy). Motywem organizującym koncepcję inscenizacyjną Albumu…  jest tekst wiersza Stanisława Barańczaka Widokówka z tego świata, który staje się nie tylko literacką wykładnią dziejącego się na scenie choreograficznego dramatu.  Co niemniej istotne rytm obecnego na scenie słowa  jest   jednocześnie melodią kroku, gestu, zastygnięcia w bezruchu, postaci spektaklu. Powracający jak litania tekst: „szkoda, że Cię tu nie ma” to sens  prywatnego i zbiorowego wyznania, nasyconego tęsknotą za czasem przeszłym, śladem pamięci, w którym realność świata doczesnego  przenika się z mistyką.

choreografia: Ewa Wycichowska
muzyka: Krzesimir Dębski
tekst: Stanisław Barańczak

 

***

  1. Spektakl Szkoda, że Cię tu nie ma premiera

Przedstawienie inspirowane materiałami Teatru z pierwszych 20 lat istnienia zespołu. W spektaklu weźmie udział cały zespół artystyczny Polskiego Teatru Tańca.

opracowanie spektaklowe oryginalnych choreografii: Ewa Wycichowska
oryginalne materiały choreograficzne, zrealizowane w wersji wideo: Daniel Stryjecki
opracowanie oryginalnych wersji kostiumów: Adriana Cygnakiewicz

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:30

Poznań: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Hala nr 2, ul. Głogowska 14

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close