Poznań/Festiwal Republica Feminina: Warsztaty improwizacji w tańcu – dla kobiet. Prowadzenie: Joanna Ogrodnik

Zdjęcie: Poznań/Festiwal Republica Feminina: Warsztaty improwizacji w tańcu – dla kobiet. Prowadzenie: Joanna Ogrodnik

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty są skierowane dla kobiet, które poszukują swobodnej ekspresji cielesnej oraz pragną zintegrowania w sobie archetypu kobiety tańczącej. Przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki z Półwyspu Iberyjskiego oraz z Ameryki Południowej, będziemy odkrywać naturalne poczucie rytmu i rozwijać świadomość własnego ruchu. Będziemy wizualizować i integrować baśniowe   oraz mityczne metafory oraz tranformować je w tańcu. W tańcu z innymi kobietami będziemy odkrywać wspólną duszę.

Inspiracją jest książka Biegnąca z wilkami.

Czas trwania: 3 godz

Cena warsztaów: 60zł

Prowadzenie warsztatów: Joanna Ogrodnik.

Zapisy tel. 791010749 lub email: akcjacialo@gmail.com

Więcej informacji o festiwalu do pobrania

Joanna Ogrodnik – artystka sztuk wizualnych, performerka, fotograficzka. Edukację taneczną rozpoczęła w szkole tańca współczesnego Muelle 3 w Bilbao. W Madrycie tańczyła w grupie teatru tańca aboccavolta, z którą prezentowała spektakl Cuando nada duele podczas konkursu choreograficznego CCM 2007. Uczyła się tańca butoh u Misako Horikawa, Krzysztofa Jerzaka i Ireny Lipińskiej. Poznawała różne techniki taneczne, m.in. Daniela Lepkoff’a technikę Moving Enviroment. Wzbogacała wiedzę podczas intensywnych warsztatów tanecznych, m.in. dotyczących wiedzy z zakresu motoryki ciała, symboliki ciała; brała udział w warsztatach kontakt improwizacji. Uczyła się metod kompozycji i choreografii na warsztatach z Iwoną Olszowską. Praktykuje od wielu lat jogę wg. metody B.K.S. Iyengara. W tańcu poszukuje świadomego i naturalnego ruchu, a także wizualnego języka mówiącego o procesach, emocjach czy impulsach mających swój początek w poruszającym się ciele. W 2011 ukończyła Fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dyplom zatytułowany Lamella jest zapętloną symultaniczną video-instalacją, w której widz podąża za postacią tańczącą japoński taniec butoh. Brała udział w festiwalach sztuki performance: ZAZ Festival: Tel-Aviv – Haifa; Dni Sztuki Performance we Lwowie; 13ty Międzynarodowy Festiwal Sztuki Performance NAVINKI w Mińsku (2011); oraz w Festiwalu Sztuki Performance Rozprzestrzenienie w Kielcach (2010). Od ponad roku organizuje i prowadzi w Poznaniu warsztaty improwizacji w ruchu pod nazwą AKCJA CIAŁO!

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

POZNAŃ: Studio Tańca Batucada, ul. Winogrady 10, w godz. od 16:00 do 19:00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close