Poznań/ Friv Move ZAMEK: „AUDFIT” w ramach cyklu „Ciało i nowe technologie”

Zdjęcie: Poznań/ Friv Move ZAMEK: „AUDFIT” w ramach cyklu „Ciało i nowe technologie”

Fot. Rami Shaya

Wersja do druku

Udostępnij

AUDFIT to kostium taneczny precyzyjnie odczytujący za pomocą skonstruowanych przez Krystiana Klimowskiego akcelerometrów i czujników ruchu położenie ciała tancerki. Powstające w ten sposób dane są zamieniane w czasie rzeczywistym na dźwięk.

Publiczność słucha powstającej z ruchu tancerki muzyki poprzez słuchawki (zestawy słuchawkowe Silent Disco), mając do wyboru trzy pasma do słuchania, z których każde oferuje zupełnie inny typ brzmienia, tworzonej na żywo muzyki.

W projekcie AUDFIT to muzyka powstaje z ruchu, każde nawet najmniejsze poruszenie ciała wyzwala sekwencję dźwiękową i elektroniczne brzmienia, tancerka mapowana jest za pomocą 9 strategicznych punktów orientacji ciała w przestrzeni. W AUDFIT ruch tworzy dźwięk, który jest integralny z działaniem, taniec staje się instrumentem, programatorem percepcji audio-wizualnej osadzającej się w czaszce odbiorcy.

Patryk Lichota:  koncepcja, programowanie dźwięku,
Krystian Klimowski:  akcelerometry, czujniki ruchu, physical computing
Marta Romaszkan: ruch

Projekt realizowany przy wsparciu technicznym (udostępnienie zestawów słuchawek) agencji IKART z Poznania, jednego z największych w Polsce organizatorów imprez SILENT DISCO.http://studioikart.pl/

WSTĘP WOLNY

Uczestnicy proszeni są o zabranie dokumentu tożsamości koniecznego do pobrania słuchawek.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Centrum Kultury ZAMEK, Sala Wielka, ul. św. Marcin 80/82. WSTĘP WOLNY

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close