Poznań/ Friv Move ZAMEK: „Echo Clickers” w ramach cyklu „Ciało i nowe technologie”

Zdjęcie: Poznań/ Friv Move ZAMEK: „Echo Clickers” w ramach cyklu „Ciało i nowe technologie”

Wersja do druku

Udostępnij

Friv Move ZAMEK zaprasza na koncert dźwiękowo-ruchowy na kinetyczne głośniki w hallu CK Zamek. Trzy tancerki posługują się podczas ruchu echolokacją za pomocą zestawu specjalnych głośników zamontowanych na ciele, będących przedłużeniem ich zmysłów. Do głośników przesyłane są w czasie rzeczywistym dane dźwiękowe wyznaczające umożliwiające im orientację przestrzenną.

W Echo Clickers termin „dźwięk przestrzenny” zyskuje dosłowną realizację, źródła dźwięku są ruchome, otaczają publiczność. Ciało wyposażone w dźwiękowe echolokatory nawiguje w przestrzeni, wysyła impulsy – kreśląc akustyczne wektory ruchu, tworzona na żywo muzyka, transmitowana do ciał tancerek staje się ekwiwalentem błędnika, tworząc choreograficzny metaorganizm.

Patryk Lichota: koncepcja, technologia, sound design
Joanna Gronek: ruch
Marta Romaszkan: ruch
Krystyna Szydłowska: ruch

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Centrum Kultury ZAMEK, Hall Wielki, ul. św. Marcin 80/82. WSTĘP WOLNY

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close