Poznań/Friv Move Zamek: Klimowski, Lichota, Malinowska „Oda di Neuro” – instalacja interaktywna + wykłady

Zdjęcie: Poznań/Friv Move Zamek: Klimowski, Lichota, Malinowska „Oda di Neuro” – instalacja interaktywna + wykłady

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Kultury Zamek zaprasza w ramach Friv Move Zamek  do oglądania instalacji interaktywnej Oda di Neuro Joanny Malinowskiej, Patryka Lichoty i Krystiana Klimowskiego. Instalacji interaktywnej będą towarzyszyły wykłady, które dotyczą zagadnień poruszanych w instalacji:

wykład Joanny Malinowskiej – o badaniach fal mózgowych w naukach kognitywnych;
wykład Krystiana Klimowskiego – o komunikacji człowiek maszyna, elektrostymulacji i programowania urządzeń EEG;
wykład Patryka Lichoty – o wizualizacji procesów neuronalnych oraz zastosowaniu elektroencefalografu w sztuce interaktywnej.

Oda di Neuro to instalacja przenosząca odbiorcę do symbolicznej reprezentacji mikrokosmosu mózgu. Odbiorca wkracza w przestrzeń instalacji z nałożonym na głowę urządzeniem EEG, które mapuje aktywność mózgu pod kątem odbioru bodźców audio-wizualnych. W tej samej chwili doświadcza owych bodźców generowanych przez swój mózg, a reprezentowanych poprzez migające diody oraz sekwencje dźwiękowe, które sterowane są za pomocą EEG. Można dzięki temu wyobrazić sobie, jak wypalające wspólnie koalicje neuronów tworzą podstawy świadomego doświadczenia, któremu towarzyszy nieustanny puls oscylacji 40Hz. Te same częstotliwości wytwarzane są przez mózg podczas percypowania Oda di Neuro. W ten sposób poziomy mikro i makro łączą się i przenikają, realizując gnostycką ideę transcendencji.

Trailer:
http://vimeo.com/55684948

Instalacja Oda di Neuro była prezentowana m.in. w ramach XV Biennale sztuki Mediów Wro 2013.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 13:00

Sala Kominkowa w godzinach 13.00-17.00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close