Poznań/Friv Move ZAMEK: „Światłoruchy 1-10”

Zdjęcie: Poznań/Friv Move ZAMEK: „Światłoruchy 1-10”

Dame de Pic - Retour vers l'inconnu. Fot. Roland Devolder

Wersja do druku

Udostępnij

Światłoruchy to wydarzenie performatywne z udziałem muzyka i tancerzy. Muzyka elektroniczna jest po części skomponowana, a po części improwizowana. Taniec posiada własne momenty i serię następstw, ale przy tym jest otwarty na wariacje i swobodę. Elementem pośredniczącym jest strój uszyty tak, by coś mógł sygnalizować i konotować jednocześnie. Strój jest inkrustowany diodami i świeci sam w sobie, posiada wszyte litery i znaki interpunkcyjne. Tancerze tworzą kształty świetlne i ciemne zarazem, coś z ich postaci ujawnia się zbytkownie a jakaś część pozostaje ukryta w ciemności. Dodatkową cechą zdarzenia jest komunikacja pomiędzy światłem a komputerem. Tworzy ona kolejną warstwę, która emitowana jest z głośników podczas elektronicznego live.

Celem projektu jest stworzenie oryginalnej formy i niepowtarzalnej sytuacji estetycznej, która może zostać potraktowana jako punkt wyjścia do cybernetycznego baletu.

Wstęp wolny.

Roman Bromboszcz – muzyka, projekt ubrań

Anna Kocikowska – choreografia, taniec

Tomasz Kłodawski – choreografia, taniec

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Centrum Kultury ZAMEK, Sala Nowa, ul. św. Marcin 80/82. WSTĘP WOLNY

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close