Poznań/ Friv Move ZAMEK: Warsztaty z metody Feldenkraisa® dla tancerzy i muzyków.Prowadzenie: Monika Paszkowska-Toboła

Zdjęcie: Poznań/ Friv Move ZAMEK: Warsztaty z metody Feldenkraisa® dla tancerzy i muzyków.Prowadzenie: Monika Paszkowska-Toboła

Fot. A. Grabowski.

Wersja do druku

Udostępnij

Zarówno w tańcu, jak i w grze na instrumentach bardzo ważne jest poczucie ciała, które pozwala na najbardziej optymalne korzystanie z własnych możliwości fizycznych, opanowanie ciała zaangażowanego w ruch czy grę na danym instrumencie. Nierzadko, osiągnięcie celu wiąże się z napięciami w ciele, fizycznym zmęczeniu i budowaniem niewłaściwej postawy.

Metoda Feldenkraisa® rozwija świadomość ciała. Poprzez ćwiczenia, polegające na wykonywaniu minimalnych ruchów, można pracować nad rozluźnieniem i zdefiniowaniem własnych nawyków i ograniczeń ruchowych , które jak się okazuje łatwo przekroczyć a które znacząco determinują nasz sposób ekspresji muzycznej i w tańcu. Metoda Feldenkraisa® może poprawić jakość gry/tańca poprzez dostarczenie nowych wariantów ruchu, usunięcie tych, które utrudniają grę/taniec.

Metoda ta nie tylko pomaga pozbyć się ograniczeń bólowych czy napięć, ale przede wszystkim pomaga odkryć łatwość bycia twórczym wyrażania siebie przez ruch czy muzykę.

Metoda Feldenkraisa® uwalnia opory, przeszkody w rekach, nogach, stawach, całym ciele by wydobyć bardziej swobodny, wysublimowany ruch/dźwięk.

30 min – czas na improwizację, rozegranie się,
2 h warsztatów (Warsztaty polegają na wykonywaniu drobnych, minimalnych ruchów według komend prowadzącej, każdy ćwiczy indywidualnie)
30 min+  – czas na improwizację

Prowadzenie – Monika Paszkowska-Toboła

Na swojej ścieżce doświadczeń ruchowych: masażu, tańca, jogi, choreoterapii – napotkała Metodę Feldenkraisa® i rozgościła się w niej na dobre. Ukończyła międzynarodowy trening pod kierunkiem Garet Newell w Wielkiej Brytanii i jest autoryzowaną nauczycielką lekcji grupowych i indywidualnych MetodąFeldenkraisa®.

Zapisy: friv.move@gmail.com

Wstęp wolny

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Poznań: CK ZAMEK, Sala Audiowizualna, ul. Św. Marcin 80/82, w godz. 12.00-15.00. WSTĘP WOLNY.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close