Poznań: Fundacja Kinestrefa „Cykl spotkań improwizowanych” – jam

Zdjęcie: Poznań: Fundacja Kinestrefa „Cykl spotkań improwizowanych” – jam

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Cykl spotkań improwizowanych  Fundacji Kinestrefa to regularne spotkania skupione wokół improwizacji ruchowej i muzycznej. Przyczynkiem do organizacji cyklu wydarzeń było poszukiwanie przestrzeni dla ruchu, tańca, improwizacji, zabawy. Od 2015 roku regularne taneczne jamy organizowałyśmy głównie przy współpracy z przestrzenią dawnego Centrum Amarant. Wydarzenia odbywały się również do tej pory dzięki gościnności Centrum Kultury Zamek (Studio Teatralne Próby) oraz w ramach Short Waves Festival, Dancing Poznań, Malta Festival Poznań.

Najbliższe spotkanie w Starym Browarze rozpocznie się punktualnie od wspólnego wprowadzenia. Należy zabrać ze sobą wygodny strój do ćwiczeń.

Wstęp wolny.

Przyjdź i sprawdź co w Tobie siedzi!

KINESTREFA to fundacja stworzona przez Zofię Tomczyk i Krystynę LAMĘ Szydłowską i jednocześnie kolektyw artystyczny inicjujący działania ruchowo-taneczno-performatywno-edukacyjne, zogniskowany wokół improwizacji, improwizacji kontaktowej i szeroko pojmowanego tańca:

Mamy wielką potrzebę poruszania się, działania. Pomimo że każda z nas wyrosła na innym gruncie, wspólnie, z potrzeby rozwoju, samorealizacji, zarażania naszą pasją innych, założyłyśmy fundację. Naszym celem jest popularyzacja tańca niezależnie od pochodzenia, wieku, zawodu i doświadczenia. Pragniemy również integrować środowisko artystyczne poprzez organizację interdyscyplinarnych akcji performatywnych. Działamy głównie na terenie Poznania, skąd pochodzimy, wraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami, festiwalami oraz animatorami kultury. Chętnie podróżujemy i współpracujemy z placówkami umiejscowionymi poza granicami naszego podwórka, miasta i kraju.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42, w godz. 19.00-22.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close