Poznań/Generator Malta 2014: Małgorzata Haduch i Paulina Owczarek – Free the Dance

Zdjęcie: Poznań/Generator Malta 2014: Małgorzata Haduch i Paulina Owczarek – Free the Dance

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Duo Haduch/Owczarek eksploruje improwizację w zderzeniu ruchu z dźwiękiem. Ich działania to spontanicznie kreowane performansy, w których muzyka i taniec współistnieją jako jedna forma artystyczna; to starcie się doświadczeń, energii i wyobraźni. Współpracowały w ramach autorskiego cyklu Małgorzaty Haduch Free the Dance, projektów Teatr klasy B i Duet o 4 podczas festiwalu Zielony Jazdów.

Małgorzata Haduch – taniec
Paulina Owczarek – saksofon barytonowy

Trailer

Paulina Owczarek – saksofonistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Gra na saksofonie altowym i barytonowym. Zajmuje się głównie muzyką swobodnie improwizowaną i współczesną kameralistyką. Współtworzy samBar, Instytut Intuicji, Elder Space Bankers, HiQ i Saksofonarium. Bierze udział w projektach krakowskiej sceny muzyki improwizowanej (Bezdroża, Muzykoterapia, LabInt, Open Session), performansach łączących improwizowany taniec i muzykę (Free the Dance, poszlaki|wątki|strzępy, Passing Through Workshop) a także festiwalach poświęconych muzyce współczesnej, eksperymentalnej i improwizacji (Hurta Cordel, Musica Electronica Nova, Taller de Musica Improvisada, AudioArt, Sound Exchange, Krakowska Jesień Jazzowa, Discordian Community Riot). Pomysłodawczyni i założycielka Cracow Improvisers Orchestra, grała m.in. w formacjach LANZA, Movement Duo, OCD, MI65, Vladimirska, Uncharted Territory i Satoko Fuji Orchestra. Współpracowała z London Improvisers Orchestra, krakowskim Teatrem Starym i Operą Krakowską.

www.soundcloud.com/paaulina

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:30

Poznań: Ogród Wilda

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close