Poznań/IDENTITY.MOVE!: Keith Henessy „Queering modernism” – coaching

Zdjęcie: Poznań/IDENTITY.MOVE!: Keith Henessy „Queering modernism” – coaching

Fot. ASF

Wersja do druku

Udostępnij

Stary Browar Nowy Taniec oraz program Identity.Move! zapraszają na coaching Queering modernism, performing improvisation, dancing circles, który poprowadzi Keith Henessy.

Artysta o warsztacie:

W jaki sposób możemy praktykować nowe sposoby bycia razem?   Queer’owa porażka, trzęsienie się rozpisane na godziny, rytualne umieranie, anarchistyczna utopia, ucieleśniony opór.. Taneczne studio jako laboratorium dla ciał, obiektów, uczuć, idei, działań… Zainspirowani praktykami queer, zagadnieniami tożsamości, aktywizmem i utopią, będziemy eksplorować taniec w grupie i taniec w pojedynkę, taniec jako sztukę, taniec jako protest, taniec jako medytację, taniec jako doświadczenie, taniec jako…

„Stan jest kondycją, szczególną relacją między istotami ludzkimi, określonym sposobem zachowania; unicestwiamy go przez zawiązanie nowej relacji, odmienne wobec siebie zachowania…”(Gustav Landauer)

Deadline nadsyłania zgłoszeń mija 27 lipca 2014 roku.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres e-mail.

Osoby zakwalifikowane do wzięcia udziału w warsztacie zostana poinformowane droga mejlowa nie później niż do 30 lipca.

Koszt uczestnictwa: 200zł. Płatność przelewem na konto wskazane drogą mejlową.

Warsztat odbywa się w ramach programu Identity.Move!

Więcej informacji o programie stronie: identitymove.eu.

Keith Hennessy (USA) artysta o międzynarodowej renomie mieszkający w San Francisco, określany jest jako performer, choreograf, pedagog, działacz, kaznodzieja, mentor i mistrz ceremonii. Jego cięte, radykalne i nagradzane spektakle interdyscyplinarne czerpią z tańca, sztuki performansu, cyrku, improwizacji, aktywizmu i szamanizmu. Interdyscyplinarne zainteresowania artysty obejmują improwizację, rytuał i działania publiczne jako narzędzia analizy rzeczywistości politycznej. Najnowsze wyróżnienia to Bessie Award (2009), dwie nagrody im. Isadory Duncan (2009), wyróżnienie Goldie przyznawane przez gazetę „San Francisco Bay Guardian” (2007), stypendium Alpert / MacDowella z dziedziny tańca (2005), a także rezydencje w MacDowell, Yaddo i Djerassi. Hennessy reżyseruje Zero Performance, był członkiem zespołów: Contraband (85-94), CORE (95-98) oraz Cahin-caha, cirque bâtard (98-02). Najnowsze prace to Delinquent (Młodociany przestępca), spektakl z młodzieżą analizujący kwestie przestępstw i karania osób młodocianych powstały na zlecenie Yerba Buena Center for the Arts. Kolejną nowszą realizacją jest Crotch (uhonorowany Bessie Award), spektakl solowy powstały w L’Arsenic w Lozannie, a zaprezentowany w Nowym Jorku, Minneapolis, San Francisco, Zagrzebiu, Liverpoolu, Berlinie, Wiedniu i także podczas ostatniego festiwalu Malta w Poznaniu. Działalność pedagogiczna zawiodła artystę na Uniwersytet Tańca i Sztuki Cyrkowej (Sztokholm), festiwal ImPulsTanz (Wiedeń), Festiwal Touch & Play (Berlin), do Ponderosy (Stolzenhagen) oraz na Festiwal Tańca Amerykańskiego (Durham). Hennessy jest doktorantem w dziedzinie sztuk performatywnych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close