Poznań/IX Festiwal Atelier PTT: Monika Błaszczak „Śnienie”

Zdjęcie: Poznań/IX Festiwal Atelier PTT: Monika Błaszczak „Śnienie”

Zbliżenia. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IX Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca oraz cyklu „Polski Teatr Tańca promuje” odbędzie się pokaz spektaklu Śnienie w choreografii tegorocznej laureatki Medalu Młodej Sztuki „Głosu Wielkopolskiego” Moniki Błaszczak. Przestrzeń Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej zamieni się w świątynię wyobraźni. Z murów budynku przy ulicy Gołębiej 8 wyłonią się duchy i wypełnią tańcem każdą salę, korytarz i kąt.

choreografia: Monika Błaszczak

miejsce: Fara Poznańska oraz Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej

wykonawcy: uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego

Monika Błaszczak – tegoroczna dyplomantka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, założycielka szkolnego zespołu dla uczniów zainteresowanych tworzeniem pierwszych choreografii KUNA, czyli Kreatywni Uśmiechnięci Nawet Artystyczni. Była uczestniczką wielu międzynarodowych warsztatów i festiwali tanecznych, m. in. Konferencji Tańca Współczesnego w Bytomiu, Ogólnopolskich Warsztatów Tańca w Połczynie-Zdroju, Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca w Lublinie i wielu innych, podczas których miała okazję współpracować z szeregiem wybitnych tancerzy i choreografów takich jak: Uri Ivgi, Louise Frank, Hilke Diemer, Irad Mazliah, Claire Cunnigham, Moreno Solinas, Noe Soulier, Adi Weinberg, Jacek Owczarek, Janusz Skubaczkowski, Anna Piotrowska, Dawid Lorenc, Natalia Iwaniec. Wzięła udział w wymianie uczniowskiej ze szkołą Ironi Alef w Tel Avivie, gdzie uczestniczyła w warsztatach GaGa. Odbyła również staż w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Swoje prace choreograficzne prezentowała na licznych scenach i konkursach krajowych i międzynarodowych, m.in. Solo Duo z eliminacjami w Bytomiu. Na Otwartej Scenie Tańca doceniono jej choreografię Blue moon, za którą została wyróżniona specjalną nagrodą Lubelskiego Teatru Tańca. Otrzymała też nagrodę za interdyscyplinarny projekt Niemała improwizacja w konkursie Lecha Raczaka i Centrum Kultury ZAMEK. W 2015 roku zadebiutowała jako reżyserka, realizując spektakl Dziś są moje urodziny 2, inspirowany ostatnim dziełem Tadeusza Kantora, według własnego scenariusza. Jego premiera miała miejsce 14 marca 2015 roku na Scenie Roboczej w Poznaniu. W 2015 roku otrzymała stypendium artystyczne miasta Poznania „za wybitną aktywność w działalności szkolnej i pozaszkolnej” jako najmłodsza osoba wyróżniona tą nagrodą (przyznawaną od 1927 roku). W 2016 roku została nagrodzona Medalem Młodej Sztuki Głosu Wielkopolskiego „za głowę pełną tańca i ciało, które myśli”. Była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w naukach humanistycznych. Prowadzi lekcje tańca współczesnego i „tańca poetyckiego” dla profesjonalistów i amatorów oraz prowadzi badania nad powiązaniami między słowem i ruchem, zapisem ruchu i wyobraźnią w tańcu.

Bilety

Więcej

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Poznań: Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa, ul. Gołębia 8 (początek w Farze Poznańskiej)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close