Poznań/IX Festiwal Atelier PTT: „Need Me” i „Touch me” (chor. Andrzej Adamczak)

Zdjęcie: Poznań/IX Festiwal Atelier PTT: „Need Me” i „Touch me” (chor. Andrzej Adamczak)

Need me. Fot. M. Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IX Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca odbędzie się jednego wieczoru pokaz dwóch spektakli w choreografii Andrzeja Adamczaka: Need me i Touch me. Pokaz spektaklu Touch me będzie pokazem premierowym. Spektakl Need me był prezentowany podczas Polskiej Platformy Tańca 2014.

Need me

Dwa pierwiastki uwięzione w jednym ciele – rywalizacja, adoracja i pokaz siły przenikają się z dążeniem do wspólnego celu. Czy możemy istnieć bez naszego ego? Jak bardzo pomaga nam ono utrzymać wrażenie trwałości i integralności własnej tożsamości? Jak silnie jesteśmy z nim związani, czy potrafimy je modyfikować i  współpracować z nim?

Trailer

Choreografia: Andrzej Adamczak
Tańczą: Andrzej Adamczak, Katarzyna Rzetelska

Touch me:

Touch me to spektakl, w którym choreograf Andrzej Adamczak podejmuje próbę wieloaspektowego spojrzenia na doświadczenie dotyku. Choreograf bada różne rodzaje dotyku i nasze na nie reakcje. Szuka odpowiedzi na pytania: „Czy jesteśmy gotowi na dotyk?”, „Jaka jest nasza na niego wytrzymałość?”.

Choreografia: Andrzej Adamczak
Muzyka: David Bowie, Claudio Monteverdi
Obsada: Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Andrzej Adamczak
Czas trwania: ok. 20 min.

Andrzej Adamczak – tancerz, choreograf, pedagog tańca. Ukończył Państwową Szkołę Baletową w Poznaniu i pedagogikę baletu na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej w Warszawie. Był solistą baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Teatru DNA przy Operze Szczecińskiej. W roku 2001 związał się z Polskim Teatrem Tańca, gdzie obecnie jest I solistą. Jest również pedagogiem Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego i Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego. Współpracuje również jako pedagog i choreograf z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową w Poznaniu. Tańczył w repertuarze klasycznym, neoklasycznym i charakterystycznym (Giselle, Szecherezada, Ognisty ptak, Popołudnie Fauna, Harnasie, Grek Zorba) ale wybrał taniec współczesny, w którym realizuje się jako wykonawca i choreograf. Tańczy w całym repertuarze Polskiego Teatru Tańca, m.in.
w choreografiach Ewy Wycichowskiej, Ohada Naharina, Yossi Berga, Jacka Przybyłowicza, Istvana Yuhos-Putto, Thierry Vergera, Nadara Rosano i Jo Strømgrena. Otrzymał dwukrotnie (2003 i 2005) główną nagrodę za najlepszą choreografię współczesną na  Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku oraz nagrodę za najciekawszą choreografię na II Ogólnopolskim Konkursie Baletu Najmłodszych Tancerzy (2006). Jest laureatem Nagrody dla Młodych Twórców Miasta Poznania (2004) i Medalu Młodej Sztuki (2009). Zrealizował wiele spektakli dla Atelier Polskiego Teatru Tańca: m.in. JA-JO (2002), …szparagijem (2002), Wchodzę (2004), Scan (2006), Trzy siostry – Wyobrażenie (2009), Need Me (2014) i Polskiego Teatru Tańca: Chopin– Fresh Fruits (2010), Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach (Teatr Wielki w Łodzi we współpracy z Polskim Teatrem Tańca – 2011).  W grudniu 2013 roku zrealizował spektakl Volta do muzyki Iwo Borkowicza. Sztuka ta powstała w ramach programu „Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych” ogłoszonego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Bilety

Więcej

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 20:00

Poznań: Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close