Poznań/IX Poznańska Wiosna Baletowa: DANTZAZ KONPAINIA „ARTE-AN” – chor. Hilde Koch, Lukas Timulak, Itzik Galili

Zdjęcie: Poznań/IX Poznańska Wiosna Baletowa: DANTZAZ KONPAINIA „ARTE-AN” – chor. Hilde Koch,  Lukas Timulak,  Itzik Galili

Fot. Małgorzata Taraszkiewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

W wieczorze ARTE-AN zespół DANTZAZ współpracuje z baskijską choreografką Hilde Koch, prezentując spektakl Smoke Rings, będący już drugą jej pracą w zrealizowaną w zespole DANTZAZ. Zespół również po raz kolejny współpracuje z utalentowanym, izraelskim choreografem Itzikiem Galili. Z tej okazji Itzik Galili stworzył zupełnie nową choreografię dla zespołu – Flash Deluxe.

Energia i artyzm w tym spektaklu, wzmocnione przez melodię perkusji i rytmy txalaparta, skomponowane zostały przez francuskiego kompozytora Paxkal Indo, regularnie współpracujego z siostrami Labeque.

Zgodnie ze stylem DANTZAZ Konpainia, jedną z części wieczoru choreograficznego przygotował Lukasa Timulak, młody słowacki choreograf z niezwykle ciekawym zapleczem. Oprócz swoich niezwykłych prac z Nederland Dans Theater-1, Timulak stworzył A Place Between – spektakl, którego światowa premiera zrealizowana została właśnie z zespołem DANTZAZ. To miejsce może być chwilą pomiędzy dwoma działaniami lub przestrzenią między narodzinami a śmiercią. Mimo wszystko bowiem, zawsze znajdujemy się pomiędzy jednym i drugim.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close