Poznań/IX Poznańska Wiosna Baletowa: TANZTHEATER BREMEN „CALLAS” – chor. Reinhild Hoffmann

Zdjęcie: Poznań/IX Poznańska Wiosna Baletowa: TANZTHEATER BREMEN „CALLAS” – chor. Reinhild Hoffmann

Fot. Małgorzata Taraszkiewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Obok Johanna Kresnika, Piny Bausch oraz Susanne Linke, Reinhild Hoffmann należy do pionierów niemieckiego teatru tańca. Jako dyrektor artystyczny i choreograf Teatru Tańca w Bremie od 1978 do 1986 roku, Reinhild Hoffmann na stałe zapisała się na kartach historii niemieckiego teatru tańca.

Jednym z jej wybitnych dzieł tego okresu jest sztuka Callas, wystawiona w 1983 roku w teatrze w Bremie. Callas  prezentuje losy jednej z największych śpiewaczek operowych XX wieku jako symbolu wszystkich gwiazd. Sztuka nie odzwierciedla biografii Marii Callas. Każdy z członków zespołu, w określonym momencie jest elementem Callas, ogarniętym sławą i pogonią za nią, ryzykując wszystko, nawet katastrofę i własny upadek. Każdy jest jednocześnie polującym i upolowanym, ofiarą i sprawcą, aktorem i widzem.

choreografia: Reinhild Hoffmann
dekoracje: Johannes Schütz
kostiumy: Joachim Herzog
światła: Manfred Voss
asystent choreografa, asystent produkcji: Susan Barnett, Remo Rostagno
arie operowe i recytatywy: Maria Callas, Florence Foster Jenkins

Tancerze: Jenny Ecke, Héloïse Fournier, Kiri Haardt, Mimi Jeong, Angela Kecinski, Sunju Kim, Amaya Lubeigt, Magali Sander Fett, Frauke Scharf; Heiko Büter, Tom Bünger, Vladislav Bondarenko, Tim Gerhards, Günther Grollitsch, Jae Won Oh, Frank Koenen, Robert Przybyl, Miroslaw Zydowicz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close