Poznań/IX Poznańska Wiosna Baletowa: TANZTHEATER BREMEN „PODRÓŻ” – chor. Emanuel Gat

Zdjęcie: Poznań/IX Poznańska Wiosna Baletowa: TANZTHEATER BREMEN „PODRÓŻ” – chor. Emanuel Gat

Fot. Małgorzata Taraszkiewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas IX Poznańskiej Wiosny Baletowej będzie można zobaczyć wieczór choreograficzny Emanuela Gata, na który składają się:

Winter Voyage (2004/2007)

choreografia, kostiumy, światła: Emanuel Gat
muzyka: Franz Schubert (Lieder aus Die Winterreise)
tancerze: Sunju Kim, Jae Won Oh

Trotz (2007/2011)
choreografia, kostiumy, światła: Emanuel Gat
muzyka: Johann Sebastian Bach
motet: Jesu meine Freude
tancerze: Héloïse Fournier, Mimi Jeong, Sunju Kim, Magali Sander Fett, Frauke Scharf, Tom Bünger, Jae Won Oh, Robert Przybyl, Miroslaw Zydowicz

The revised and updated Bremen structures (2011)
choreografia, kostiumy, światła: Emanuel Gat
tancerze: Héloïse Fournier, Mimi Jeong, Sunju Kim, Magali Sander Fett, Frauke Scharf, Tom Bünger, Tim Gerhards, Günther Grollitsch, Jae Won Oh, Robert Przybyl, Miroslaw Zydowicz
asystent choreografa: Susan Barnett

Emanuel Gat – urodzony w Izraelu (1969), choreograf i dyrektor artystyczny zespołu Emanuel Gat Dance.

Z tańcem po raz pierwszy zetknął się w wieku 23 lat podczas warsztatów, prowadzonych przez choreografa Nir Ben Gal. Pół roku później dołączył do zespołu tegoż choreografa. Po niedługim czasie Gat rozpoczął pracę jako niezależny choreograf; swoją pierwszą choreografię Four Dances stworzył w roku 1994 do muzyki Bacha.

W ciągu kolejnych 10 lat, Gat tworzył liczne projekty, prezentowane w Izraelu oraz podczas festiwali na całym świecie. W roku 2004 założył własny zespół – Emanuel Gat Dance. Premierowe wykonania jednych z najważniejszych jego spektakli Winter Voyage oraz Święta wiosny odbyły się podczas festiwalu w Uzes we Francji, w czerwcu 2004 roku. W 2007 roku miała miejsce premiera spektaklu 3for2007 – trzyczęściowego programu, w którym znalazły się nowe prace Emanuela Gata: My Favorite Things, Petit torn de dança, a także Through the Center… W tym samym roku Gat przeniósł się wraz z zespołem do Francji, do miasta Istres.

W lipcu 2008 roku odbyła się premiera Silent Ballet, wykonana przez 8 tancerzy bez muzyki.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close