Poznań: IX Poznańska Wiosna Baletowa

Zdjęcie: Poznań: IX Poznańska Wiosna Baletowa

Scena E12 - Wieczór Młodych Choreografów

Wersja do druku

Udostępnij

Tegoroczna edycja Poznańskiej Wiosny Baletowej jest taneczną kulminacją minionego sezonu artystycznego. Podczas Festiwalu zaprezentowane zostaną wybrane pozycje z repertuaru naszego zespołu baletowego: Stworzenie świata oraz współczesny wieczór choreograficzny Black&White, a także spektakle w wykonaniu zaproszonych gości z Polski i z zagranicy.

Pierwszym z nich jest Tanztheater Bremen, który przyjeżdża do Poznania z dwoma programami: Callas i Podróżą – wieczorem choreograficznym Emanuela Gata. Wydarzeniem towarzyszącym występom bremeńskich artystów będzie sympozjum poświęcone niemieckiemu teatrowi tańca ekspresjonistycznego, na przykładzie spektaklu Callas w choreografii Reinhild Hoffman. Dla miłośników sztuki tańca, towarzyszący panel naukowy poprowadzony przez wykładowców Freie Universitat w Berlinie, będzie unikalną szansą wprowadzenia w tematykę niemieckiego teatru tańca.

Kolejny gość tegorocznej edycji festiwalu to Dantzaz Konpainia z Hiszpanii, który zaprezentuje ARTE- AN – trzyczęściowy wieczór autorstwa: Hilde Koch, Lukasa Timulaka i Itzika Galili. W wykonaniu baskijskich tancerzy zobaczymy Smoke Rings w choreografii Hilde Koch – byłej tancerki Frankfurt Ballet Williama Forsythe’a, A Place Between w choreografii Lukasa Timulaka – tancerza i choreografa Holenderskiego Teatru Tańca, a także Flash Deluxe Itzika Galili, którego spektakl Things I Told Nobody jest aktualnie w repertuarze naszego Teatru.

Na zakończenie festiwalu Polski Teatr Tańca kierowany przez Ewę Wycichowską zaprezentuje po raz pierwszy na scenie naszego Teatru spektakl Minus 2 w choreografii Ohada Naharina, który będzie ostatnią odsłoną 9. Poznańskiej Wiosny Baletowej.

 

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu zaprasza na 9. Wiosnę Baletową. Festiwal odbędzie się w dniach 19.-25. czerwca.

 

19.06.2012

godz. 19.00 STWORZENIE ŚWIATA chor. Uwe Scholz  TEATR WIELKI W POZNANIU

 

20.06.2012 

godz. 15.00 Sympozjum. Niemiecki teatr tańca na przykładzie „Callas“ Reinhild Hoffmann
 

21.06.2012

godz. 19.00 CALLAS chor. Reinhild Hoffmann TANZTHEATER BREMEN

 

22.06.2012

godz. 19.00 PODRÓŻ chor. Emanuel Gat TANZTHEATER BREMEN

 

23.06.2012

godz. 19.00 BLACK & WHITE chor. Rami Be’er, Itzik Galili, Jacek Przybyłowicz  TEATR WIELKI W POZNANIU

 

24.06.2012

godz. 19.00 ARTE-AN chor. Hilde Koch,  Lukas Timulak,  Itzik Galili DANTZAZ KONPAINIA

 

25.06.2012 

godz. 19.00 MINUS 2 chor. Ohad Naharin POLSKI TEATR TAŃCA

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close