Poznań: Kompania Tańca AWF Poznań „Myśl ucieleśniona” – chor. Agnieszka Doberska

Zdjęcie: Poznań:  Kompania Tańca AWF Poznań „Myśl ucieleśniona” – chor. Agnieszka Doberska

Fot. materiały CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie

Wersja do druku

Udostępnij

Kompania Tańca AWF Poznań zaprasza na dwukrotną prezentację spektaklu Myśl ucieleśniona w choreografii mgr Agnieszki Doberskiej. W spektaklu występują studenci II roku kierunku Taniec w kulturze fizycznej: Weronika Skórzewska, Marta Szostecka, Nikolina Wrona, Aleksandra Piasta, Katarzyna Leszek, Joanna Kukiełka, Oliwia Lech, Joanna Kuczora, Kinga Furmaniak, Patryk Gorzkiewicz, Damian Drozd, Wojciech Furman, Filip Hylewicz, Bartek Dopytalski.

Myśl ucieleśniona jest filozoficzną podróżą umysłu w ciele w dosłownym znaczeniu słowa „podróż”, jak i w przenośni.Cytując Aleksieja, jednego ze współczesnych Pitagorejczyków z wyspy Gawdos:  „Lepiej jest podróżować z kimś. Wtedy jeden mówi: chodźmy tam, a drugi: nie, chodźmy w drugą stronę. A jak jest trzeci to chce jeszcze gdzie indziej. I w końcu nigdzie nie idą, tylko zaczynają rozmawiać. I tu jest miejsce na filozofię”.

Zwiastun spektaklu:

https://www.facebook.com/446251512382457/videos/644283362579270/

Więcej informacji o Kompanii Tańca AWF Poznań można znaleźć na jej fanpage’u:

https://www.facebook.com/Kompania-Tańca-AWF-Poznań-446251512382457/

***

Przypominamy, że trwa rekrutacja na kierunek Taniec w kulturze fizycznej AWF Poznań – studia licencjackie na specjalnościach Tancerz nauczyciel i Tancerz choreoterapeuta.

To wyjątkowy na skalę Polski kierunek taneczny, który łączy się zajęcia praktyczne prowadzone przez świetnych pedagogów z szerokim wachlarzem przedmiotów o funkcjonowaniu ciała człowieka w ruchu, jak biomechanika, teoria treningu i wysiłku, sensomotoryka, profilaktyka urazów i wielu innych.

 

Rejestracja elektroniczna trwa do 3 lipca przez stronę:  http://150.254.183.58/irk/irk/strony/rejestracjakandydata.html

6 lipca odbędzie się przegląd kwalifikacyjny do grup – tutaj można zobaczyć jak on wygląda:

https://www.youtube.com/watch?v=ITK0BwtZMWs

 

Film promocyjny kierunku Taniec w kulturze fizycznej:

https://www.youtube.com/watch?v=T-O0D72kdJM

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Poznań: Teatr Polski, ul. 27 Grudnia 8/10

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close