Poznań: Labanowska Analiza Ruchu – projekt rezydencyjny

Zdjęcie: Poznań: Labanowska Analiza Ruchu – projekt rezydencyjny

LMA

Wersja do druku

Udostępnij

Najnowsza odsłona projektu Odkryj Swój Osobisty Ruch w Polskim Teatrze Tańca poświęcony jest systemowi Labanowskiej Analizy Ruchu. Podczas siedmiu  dni warsztatów sponsorowanych przez Program Grundtvig uczestnicy nauczą się, jak tworzyć i analizować ruch ciała. Dowiedzą się także, jakich ruchów nie robią i jak to ograniczenie może wpływać na ich działania.

W badaniach Rudolfa Labana nad ludzkim ciałem inspirowały go stałe matematyczne i ich geometryczna egzemplifikacja. Zasadniczym nurtem jego studiów była Złota Proporcja, idea geometrycznego wzoru piękna. Reguła według której zbudowane są żyjące organizmy na Ziemi została przez Rudolfa Labana zastosowana do opisu i analizy wielowymiarowego ruchu, który ciało ludzkie może wykonywać.  Teorie Rudolfa Labana stały się fundamentem nowego tańca w Europie. Obecnie stosowane są we wielu systemach notacji i analizy ruchu w tańcu, teatrze i choreografii.

W ramach szkolenia zajęcia poprowadzą:
Labanowska Analiza Ruchu – Ciel Werts
Laban Based Modern Dance – Joan van der Mast

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close