Poznań/„Laboratorium” CK ZAMEK: Friv Move Zamek vol.1- Pokaz improwizacji muzyków i tancerzy

Zdjęcie: Poznań/„Laboratorium” CK ZAMEK: Friv Move Zamek vol.1- Pokaz improwizacji muzyków i tancerzy

Na zdjęciu od lewej: Patryk Lichota, Marta Romaszkan. Fot. bro.

Wersja do druku

Udostępnij

FRIV MOVE ZAMEK zaprasza na pierwsze wydarzenie w ramach programu „Laboratorium” Centrum Kultury Zamek.

31 sierpnia odbędzie się pierwsze, otwarte spotkanie muzyków i tancerzy, którzy będą wspólnie improwizować. To niezwykła okazja, aby obserwować proces powstawania i dźwięku i ruchu na żywo. Podstawowym założeniem spotkań Friv Move Zamek jest wzajemne słuchanie i obserwowanie. Reagując na zmiany w dźwięku i ruchu tancerze i muzycy tworzą wspólną improwizację.

W spotkaniu wezmą udział poznańscy muzycy i tancerze oraz zaproszeni goście, którzy od lat zajmują się improwizacją. Artyści po raz pierwszy wystąpią razem, w duetach i triach.

WSTĘP WOLNY.

Dźwięk:

Hector Ray /Bilbao, Berlin/ –  no input-mixer

Konrad Chyl /Poznań/ – perkusja..

Patrych Lichota /Poznań/ – saksofon preparowany

Hubert Wińczyk /Poznań – elektronika

Ruch:

Katarzyna Górczyńska /Poznań/

Przemek Kamiński /Warszawa/

Agnieszka Kryst /Warszawa/

Marta Romaszkan /Poznań/

Katarzyna Górczyńska – absolwentka Akademii Muzycznej I. J. Paderewskiego w Poznaniu w zakresie rytmiki i improwizacji fortepianowej (dyplom z choreografii muzyki). Ukończyła rownież z wyróżnieniem studia w Hochschue fur Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie na wydziale Rytmiki, Choreografii i EMP. Członek Institut Rhythmik Hellerau e.V. Zajmuje się performancem ruchowo-muzycznym oraz choreografią. Praca ze studentami w Hochschule fur Musik w Dreźnie oraz nauczanie rytmiki w Polsce i w Niemczech rownież stanowi ważny element jej działalności artystyczno – pedagogiczno – naukowej.  www.kasiagorczynska.com

Agnieszka Kryst – absolwentka SGH oraz Choreografii i Teorii Tańca na UMFC w Warszawie. Tegoroczna stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca (Stary Browar Nowy Taniec, Poznań). Brała udział w projektach Karoliny Kroczak, Tomasa Nepsinskiego, Marysi Stokłosy i Małgorzaty Haduch. Uczestniczka wielu warsztatów w Polsce i za granicą, u takich pedagogów jak: Laura Aris Alvarez, Peter Jasko, Benoit Lachambre, Keith Hennessy, David Zambrano. Obecnie bierze udział w festiwalu/konkursie choreograficznym New Europe w Pradze, pracując nad spektaklem solowym do muzyki czeskiego kompozytora Lukasa Matuska. Współtworzy warszawskie Centrum w Ruchu.

Przemek Kamiński – tancerz, performer, młody choreograf. Studiuje na Akademii Muzycznej w Łodzi, ukończył również Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny przy MCKiS w Warszawie. Stypendysta Instytutu Muzyki i Tańca, Alternatywnej Akademii Tańca oraz programu wymiany studenckiej School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie. Współpracował z wieloma choreografami, reżyserami i artystami wizualnymi, m.in.: Nicole Seiler (CH), Karoliną Kroczak, Kirstine Kyhl Andersen (DK), Małgorzatą Haduch, kolektywem Harakiri Farmers (Dominika Kanapik, Wojtek Klimczyk), Aleksandrą Dziurosz, Kayą Kołodziejczyk, Krzysztofem Garbaczewskim. Wraz z Koriną Kordovą współtworzy nieformalny kolektyw Flesh System. Twórca ruchu scenicznego w spektaklach teatralnych, m.in: Wojciecha Farugi, Agnieszki Błońskiej czy Michała Kmiecika. Od października rozpoczyna studia na kierunku “Dance, Context, Choreography” w Inter-University Centre for Dance (HZT) w Berlinie.

Marta Romaszkan – ukończyła kierunek Filozofia-komunikacja społeczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W pracy nad ruchem czerpie wiedzę ze wschodnich sztuk walki – Tai Chi, którego uczyła sie w Chinach i w Poznaniu, a także Aiki, które studiuje u mistrza teatru Noh i Aiki – Masato Matsuura w Brukseli. Warsztatowo uczyła się u polskich i zagranicznych pedagogów tańca. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca SBNT (edycja 2012). Wraz z Patrykiem Lichotą zrealizowała spektakl „Starving Mirrors”, performance audiowizualny „Strange Lóóp”, oraz performance „Lightskin”. Współtworzy kolektyw FRIV MOVE, który bada związki ruchu improwizowanego oraz free improvisation music.

Wraz z Patrykiem Lichotą rezydentka programu „Laboratorium” CK Zamek z projektem Friv Move Zamek.

Hector Rey – gra na no-input mixer (mikser do którego nie są podpięte żadne zewnętrzne urządzenia. Dźwięk generowany jest np. za pomocą łączenia kablem wyjścia aux z wejściem na mikserze). Czasami gra rownież na trąbce i obiektach. Z wykształcenia rzeźbiarz i muzyk. W swoich pracach zajmuje się materią i możliwościami jej formalnych konfiguracji. Wystawiał w wielu miejscach na świecie (Hiszpania, USA, Finlandia). Koncertował w wielu klubach i na festiwalach (MEM, Personal-collective Madrid). Wydawał w labelach takich jak: Doministiku, Mantricum, Desetxea. Poza wystepami solo współpracował z muzykami, tancerzami i artystami wizualnymi takimi jak Seijiro Murayama, Miguel A. Garcia, Oier Iruretagoiena, Shu Lea Cheang, Dominique Starck, Marianela Leon, Margarida Garcia i inni. Prowadzi swoje wydawnictwo Nueni Recs. i jest organizatorem sesji słuchania płyt zwanych Murrunmaldiak. Obecnie pisze swój doktorat na temat nie-idiomatyczności w improwizacji.

Konrad Chyl – perkusista, improwizator, artysta dźwiękowy. Uczestniczył w sesjach muzyki improwizowanej grając na perkusji, elektronice, gramofonie i przedmiotach z muzykami takimi jak: Joel Grip, Pierre Borel, Krzysztof ,,Arszyn” Topolski, Mikolaj Pałosz, Patryk Lichota, Piotr Tkacz, Piotr Kala, Oier Iruretagoiena, Kim_Nasung, Konrad Gęca i inni.
Poszukuje własnej formuły działania (sytuacja dźwiękowa) na pograniczu koncertu i instalacji d dźwiękowej. Autor muzyki do spektaklu ,,Kosmos” dla Lubelskiego Teatru Tańca. W lubelskim Ośrodku Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ,,Rozdroża” organizuje autorski festiwal ,,AudioLogie” poświęcony sztuce dźwięku i muzyce elektroakustycznej.

Patryk Lichota – muzyk, kompozytor, improwizator, producent radiowy. Absolwent Kulturoznawstwa, Muzykologii oraz student Kognitywistyki UAM w Poznaniu. Doktorant na wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, wykładowca na kierunku Media Interaktywne i Widowiska, członek HAT Center. Dyrektor artystyczny i producent festiwalu muzyki improwizowanej FRIV. Autor muzyki teatralnej, słuchowisk, twórca instalacji multimedialnych, członek zespołów KakofoNIKT, Posoka, Stupor, Ryzykowna Wyprawa Batyskafem, Kurort, Disgrained,autor projektu video Fonoleptic. Twórca koncepcji spektakli Strange Lóóp, Lightskin, Starving Mirrors. Wraz z Martą Romaszkan realizuje projekt muzyki improwizowanej i tańca FRIV MOVE.

Grał i/lub nagrywał z Blanką Dembosz, konradem Chylem, Ilią Belorukov, Claytonem Thomasem, Piotrem Mełechem, Jeffem Gburkiem, Jakubem Paczkowskim, Piotrem Tkaczem, Adamem Gołębiewskim, Rafałem Zapałą, Pascalem Battus, Lucie Lariq.

Od pięciu lat prowadzi w Radio Afera audycję Audiosfera poświęconą muzyce współczesnej.

Hubert Wińczyk –  artysta dźwiękowy/performer. Gra w zespołach: kakofoNIKT, Revue svazu českých architektů, WW Duo. Nagrywa, przetwarza i emituje dźwięk pod szyldem Urinatorium. Czasem nawiązuje kontakt z Ramzesem. Zajmuje się brzmieniem wewnątrz i na zewnątrz.

Opis projektu:
FRIV MOVE ZAMEK

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close