Poznań/ Laboratorium Friv Move Zamek 2014: Pracownia głosu wędrującego

Zdjęcie: Poznań/ Laboratorium Friv Move Zamek 2014: Pracownia głosu wędrującego

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Laboratorium Friv Move Zamek zaprasza na warsztaty Pracownii Głosu Wędrującego. Zajęcia będą odbywać się w każdy wtorek w terminie 21.01.2014-25.02.2014 w godzinach 18.00-20.00 w sali 213 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Opłata za pojedyncze zajęcia – 30 zł, karnet 6 zajęć – 150 zł. Bilety i karnety do nabycia w kasie CK Zamek. Prowadząca: Paulina Miu Zielińska.

Prowadząca o zajęciach:

„Będziemy uczyć się uważności na wewnętrzne i zewnętrzne impulsy, które mogą nas zainspirować lub sprowokować do zaskakujących odkryć w dźwiękowej materii. Popracujemy nad świadomą kontrolą oddechu i przyjrzymy się jego naturalnym ścieżkom. Pobawimy się różnymi fakturami dźwiękowymi i strukturami rytmicznymi. Poszukamy kontrastów, współbrzmień, zbadamy krzyki i szepty, piski i buczenia. Spróbujemy różnych form improwizacji, które pobudzą naszą kreatwyność i pomogą rozwinąć spontaniczność. Damy się prowadzić intuicji i swobodnej kreacji. Z biegem czasu spróbujemy wyodrębnić najciekawsze dźwiękowe elementy i uporządkować je w nasze indywidualne i zbiorowe kompozycje. To będą nasze wędrujące pieśni. W skład zajęć wejdą ruchliwe sytuacje ze zmienną formułą, a także stałe czysto treningowe elementy w postaci ćwiczeń ruchowych i głosowych. Na warsztatach nie używamy nut, nie trzeba mieć żadnego przygotowania muzycznego. Przyda się za to ciekawość oraz chęć i odwaga do wydobywania z siebie dźwięku. W zależności od możliwości i zapału grupy przewiduję zadania domowe i wspólne performowanie efektów naszej pracy w tkance miejskiej.”

Paulina Miu Zielińska eksploruje właściwości i możliwości głosu ludzkiego. Improwizuje i eksperymentuje. Zajmuje się szeroko pojętym sound artem. Komponuje muzykę do spektakli i różnych form wizualno-dźwiękowych. Z ochotą nagrywa swój własny głos by go później ciąć i składać od nowa. Od 6 lat jest instruktorką śpiewu białego, uwielbia pieśni tradycyjne i chętnie się dzieli swoimi zbiorami. Współpracuje z teatrem Węgajty, tworzy platformę Śpiewoluby, studiuje muzykoterapię w Akademii Muzycznej w Łodzi. Współrealizuje i wspiera projekty społeczne i artystyczne w Polsce i w Niemczech.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Sala 213, zajęcia w każdy wtorek w godzinach 18.00-20.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close