Poznań/ Laboratorium Friv Move Zamek 2014: Sety improwizowane z udziałem muzyków i tancerzy

Zdjęcie: Poznań/ Laboratorium Friv Move Zamek 2014: Sety improwizowane z udziałem muzyków i tancerzy

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W  ramach Laboratorium Frive Move Zamek odbędzie się kolejne otwarte spotkanie muzyków i tancerzy, którzy będą wspólnie improwizować. To niezwykła okazja, aby obserwować proces powstawania i dźwięku i ruchu na żywo. Podstawowym założeniem spotkań Friv Move Zamek jest wzajemne słuchanie i obserwowanie. Zarówno tancerze jak i muzycy reagując na zmiany w dźwięku i ruchu tworzą wspólną improwizację. W spotkaniu wezmą udział poznańscy muzycy i tancerze oraz zaproszeni goście, którzy od lat zajmują się improwizacją. Artyści po raz pierwszy wystąpią razem w ramach FRIV MOVE ZAMEK.

Wystąpią:
Matija Schellander(AUS) – kontrabas,
Patryk Lichota – saksofon preparowany
Maciej Maciągowski – syntezator analogowy
Piotr Mełech – klarnety
Marta Romaszkan – ruch
Paulina Miu Zielińska – głos / więcej

Matija Schellander jest kompozytorem i improwizatorem, mieszka w Wiedniu.Wykorzystuje głównie kontrabas i syntezatory modularne. W ostatnich latach tworzył głównie muzykę na kontrabas solo, opracował projekt składający się z trzech części, który obejmuje przestrzeń, ruch, światło i dźwięk.
Więcej

Patryk Lichota – muzyk, kompozytor, improwizator, gra na preparowanym saksofonie, aktywnie działa na polu muzyki improwizaowanej również tworząc FRIV Festival i cykl spotkań FRIV MOVE ZAMEK.

Maciej Maciągowski – gra na syntezatorze modularnym, porusza się w estetyce drone/ambient.

Piotr Mełech – wszechstronny klarnecista, kompozytor, aktywny muzyk poznańskiej sceny improwizowanej, chętnie odwołujący się do jazzowej tradycji, jak i europejskiej awangardy i free improv.

Marta Romaszkan – współtwórczyni projektu FRIV MOVE ZAMEK, zajmuje się improwizacją i badaniem możliwych form komunikacji pomiędzy dźwiękiem i ruchem.

Paulina Miu Zielińska – eksploruje właściwości i możliwości głosu ludzkiego. Improwizuje i eksperymentuje. Zajmuje się szeroko pojętym sound artem.

Projekt wspierany przez Austriackie Forum Kultury w Warszawie.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Sala Wystaw

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close