Poznań/ Laboratorium Friv Move Zamek: Zajęcia z metody Feldenkraisa® dla muzyków i tancerzy. Prowadzenie: Monika Paszkowska-Toboła

Zdjęcie: Poznań/ Laboratorium Friv Move Zamek: Zajęcia z metody Feldenkraisa® dla muzyków i tancerzy. Prowadzenie: Monika Paszkowska-Toboła

Fot. ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

Zajęcia z Metody Feldenkraisa® – regularne, wtorkowe (od 29 października) spotkania dla muzyków i tancerzy.

Prowadzenie: Monika Paszkowska-Toboła

Zarówno w tańcu jak i w grze na instrumentach bardzo ważne jest poczucie ciała, które pozwala na najbardziej optymalne korzystanie z własnych możliwości fizycznych, opanowanie ciała zaangażowanego w ruch czy grę na danym instrumencie. Nierzadko, osiągnięcie celu wiąże się z napięciami w ciele, fizycznym zmęczeniu i budowaniem niewłaściwej postawy.

Metoda Feldenkraisa® rozwija świadomość ciała. Poprzez ćwiczenia ,polegające na wykonywaniu minimalnych ruchów, można pracować nad rozluźnieniem i zdefiniowaniem własnych nawyków i ograniczeń ruchowych , które jak się okazuje łatwo przekroczyć a które znacząco determinują nasz sposób ekspresji muzycznej i w tańcu. Metoda Feldenkraisa® może poprawić jakość gry/tańca poprzez dostarczenie nowych wariantów ruchu, usunięcie tych, które utrudniają grę/taniec.

Metoda ta nie tylko pomaga pozbyć się ograniczeń bólowych czy napięć, ale przede wszystkim pomaga odkryć łatwość bycia twórczym wyrażania siebie przez ruch czy muzykę.

Metoda Feldenkraisa®uwalnia opory, przeszkody w rekach, nogach, stawach, całym ciele by wydobyć bardziej swobodny, wysublimowany ruch/dźwięk.

Prowadzenie – Monika Paszkowska – Toboła

Na swojej ścieżce doświadczeń ruchowych: masażu, tańca, jogi, choreoterapii – napotkała Metodę Feldenkraisa® i rozgościła się w niej na dobre. Ukończyłamiędzynarodowy trening pod kierunkiem Garet Newell w Wielkiej Brytanii i jest autoryzowaną nauczycielką lekcji grupowych i indywidualnych MetodąFeldenkraisa®.

Można przyjść na pojedyncze zajęcia lub uczestniczyć w całym cyklu.

Zapisy: friv.move@gmail.com

Cena biletu: pojedyncze zajęcia 25 zł, karnet 120 zł (6 zajęć).

Bilety i karnety do kupienia w kasie CK Zamek W DNIU ZAJĘĆ.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Centrum Kultury ZAMEK, sala Audiowizualna, ul. Św. Marcin 80/82, w godz. 18.00-19.00. Wstęp wolny

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close