Poznań/Laten we dansen: Action Scénique „Tres Scripturae”

Zdjęcie: Poznań/Laten we dansen: Action Scénique „Tres Scripturae”

Fot. Raymond Mallentjer

Wersja do druku

Udostępnij

Choreograf Etienne Guilloteau stworzył w Tres Scripturae otwartą przestrzeń pomiędzy iluzją a dekonstrukcją, inteligencją a abstrakcją – przestrzeń, w której widzowie mogą dać się ponieść swojej wrażliwości i wyobraźni. Nazwa utworu Tres Scripturae oznacza „trzy pisma” i odnosi się do trzech działających w nim nurtów pisania: pisania choreograficznego, pisania muzycznego oraz pisania scenicznego (scenografii i oświetlenia). W utworze dla trzech tancerzy, muzyka i operatora technicznego, Etienne Guilloteau doprowadza do dialogu pomiędzy tymi trzema rodzajami pisania.

Początkowo proste elementy są mnożone, dzielone i dekonstruowane w ruchu skłaniającym się ku barokowi. Ma to na celu odkrywanie i ujawnianie części tego, co ukrywają artyści, a co nie jest jeszcze lub nie jest zawsze widoczne. Guilloteau przekazuje przestrzeń spektaklu zarówno projektantowi oświetlenia Hansowi Meijerow, który otwarcie manipuluje świtałem i przestrzenią, oraz pianiście Alainowi Franco, który wykonuje muzykę z repertuaru dwudziestowiecznego. Ujawniając elementy spektaklu prowadzony w ten sposób Tres Scripturae prowadzi do aktywnego udziału widzów.

Trailer

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close