Poznań/Laten we dansen: Arno Schuitemaker „The 15 Project” i Tian Rotteveel „Soulsqueezing”

Zdjęcie: Poznań/Laten we dansen: Arno Schuitemaker „The 15 Project” i Tian Rotteveel „Soulsqueezing”

The Fifteen Project Fot. Marga Pares Bellera

Wersja do druku

Udostępnij

The Fifteen Project

Inspirowane nauką o neuronach lustrzanych, które zacierają granice pomiędzy obserwowaniem i działaniem, The Fifteen Project Arno Schuitemakera (jego piętnasty projekt) to oryginalne, osobiste i wyraziste przeżycie uwzględniające siatkę relacji uwolnionych od linearnego rozwoju w czasie czy narracji. The Fifteen Project ujawnia wspólną przestrzeń działania stale igrającą z przyjętymi kodami i dążącą w ten sposób do ciągłego odkrywania, odplątywania i nadawania nowych kształtów powiązaniom pomiędzy intrygującymi performerami. Z lewa na prawo, w górę i w dół, wewnątrz i na zewnątrz, lider i kusiciel, tancerz i widz – The Fifteen Project przepełniają przestawienia, odwrócenia i odbicia. Tancerze ucieleśniają swawolę i fizyczną intensywność, poszukują kontaktu i sprzężeń przechodząc od zwykłości do niezwykłości i stawiając domyślne pytanie: „Jaka jest moja relacja wobec drugiej osoby?”.

Soulsqueezing

Soulsqueezing to ontologiczna maszyna bełkocząca, na której łaskę zdany jest człowiek po środku śpiewania pieśni duszy oraz wszystkiego, co nieustannie istnieje poza nią. Soulsqueezing bada głos, dźwięk, ruch i ontologię jako równe sobie. Fizyczna poezja oraz śpiewanie-mówienie faktów i pytań wyciska wewnętrzność performera i istnienia w teatrze. To otwiera relacje, jakie powinien ustanowić artysta w trakcie swojej kariery artystycznej stając się przez to wraz z widownią maszyną społeczno-polityczną. „Osiągnąć nie punkt, w którym ktoś nie mówi już ja, ale punkt, w którym nie ma już żadnego znaczenia to, czy ktoś mówi ja”. (G. Deleuze 1980)

 

Soulsqueezing trailer

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close