Poznań/Malta 2013/Taniec: Damaged Goods & Münchner Kammerspiele/Meg Stuart „Built to Last”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2013/Taniec: Damaged Goods & Münchner Kammerspiele/Meg Stuart „Built to Last”

Fot. Tine Declerck.

Wersja do druku

Udostępnij

Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem Built to Last była sceniczna konfrontacja grupy tancerzy z „totalnością” muzyki klasycznej i współczesnej, m.in. Siergieja Rachmaninowa, Ludwiga von Beethovena, Iannisa Xenakisa, Meredith Monk, Arnolda Schoenberga. Wybrane utwory to punkty zwrotne w historii muzyki. Dla artystki reprezentują znaczące zmiany w stosunku ludzkości do pojęć ideału i utopii. Aktorzy i tancerze są poruszani przez muzykę tak, jakby zostali porwani przez maszynę czasu. Muszą poradzić sobie z nieustanną zmianą sytuacji i stanu świadomości.

Jak mówi Meg Stuart: Wyrażenie stworzone, żeby trwać (ang. built to last) ujawnia wiarę w odwieczne wartości, heroizm i uniwersalność. Jak dzisiaj możemy poradzić sobie z takim wyrazem wiary w siebie? Odczuwamy pragnienie, żeby stale wymyślać siebie na nowo. Musimy iść do przodu. Wiele rzeczy jest tak zaprojektowanych, żeby zepsuć się po krótkim czasie. Jest też poczucie zbliżającego się końca. Każdy prywatnie przygotowuje do tego. To smutne, ale tak już jest. Być może Built to Last jest o tym w jaki sposób, w świetle wieczności, nauczyć się odchodzić.

Built to Last jest koprodukcją w ramach europejskiej sieci House on Fire, przy wsparciu the Culture Programme of the European Union.

Czas trwania: 2h

Bilety: 15zł, w ramach karnetu 12zł.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Sala Wielka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close