Poznań/Malta 2013/Taniec: Mikiko Kawamura „Alphard”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2013/Taniec: Mikiko Kawamura „Alphard”

Fot. BOZZO

Wersja do druku

Udostępnij

Alphard to najjaśniejsza gwiazda w konstelacji Hydra, gwiazda samotna, przyćmiewająca inne swoim blaskiem. W solowym spektaklu Mikiko Kawamura ukazuje człowieka, którego ciało się automatyzuje, wyzwala spod siły grawitacji, stając się coraz sprawniej, ale bezcelowo działającą maszyną. Obecność człowieka – skupionej na sobie gwiazdy kosmosu – zbudowana jest z ruchu i muzyki, osadzonych na współrzędnych określonych przez światło.

Scena podzielona jest na świetlne pola, do których przypisane są odrębne ścieżki dźwiękowe. Podłoga przypomina ekran dotykowy, płaszczyznę żywo reagującą na kroki tancerki. W Alphard artystka błyskotliwie i żywiołowo łączy taniec współczesny z popkulturą i cytatami ze „Starego Świata” – kultury elitarnej, brzmiącej jak echo nieistniejącej już konstelacji gwiezdnej.

Czas trwania: 25 min.

Bilety: 15zł, w ramach karnetu 12zł

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Poznań: Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close